Sylvester Stallone – pochodzenie gwiazdy kina akcji

Michał Wójtowicz

Jakie korzenie ma Sylvester Stallone? Pochodzenie aktora może zaskoczyć niejednego fana kina akcji. Chcesz poznać prawdę o odtwórcy roli Rocky’ego i Rambo? Przeczytaj nasz artykuł!

sylvester stallone pochodzenie

Sylvester Stallone – pochodzenie słynnego aktora

Choć gwiazdor urodził się w Stanach Zjednoczonych w Nowym Jorku, w jego żyłach płynie krew włoskiego imigranta i francuskich dziadków ze strony matki. To zaskakujące połączenie dało niezwykły efekt i z całą pewnością odbiło się na osobowości aktora. Sylvester Stallone, a właściwie Michael Sylvester Gardenzio Stallone to nie tylko aktor, ale również scenarzysta, reżyser i producent filmowy. Początkowo zafascynowany sportem, szybko przekonał się, że jego pasją jest kino i teatr. Jakie jest pochodzenie Sylvestra Stallone? 

Aktor przyszedł na świat w 1946 roku jako dziecko Jacqueline „Jackie” Stallone (z domu Labofish), astrolożki, tancerki i promotorki kobiecego wrestlingu francusko-żydowskiego pochodzenia i Francesco „Franka” Stallone’a Sr., włoskiego fryzjera pochodzącego z Gioia del Colle. Pierwsze lata swojego życia Sylvester spędził w rodzinach zastępczych. Powodem tego były ciągłe awantury w rodzinnym domu. Małżeństwo rodziców aktora zakończyło się rozwodem – każde z rodziców ponownie wstąpiło w związki. Artysta przez kilka lat mieszkał z ojcem, następnie przeprowadził się do matki.

https://www.pinterest.com/pin/5488830788469977/

Sylvester Stallone – pochodzenie i rodzina

Początkowo był zafascynowany sportem, postawił jednak na grę aktorską. Mówi się, że ta decyzja podyktowana była chęcią zdobycia sympatii i uwagi, której zawsze mu brakowało. Rodzina nie potrafiła stworzyć przyszłemu gwiazdorowi prawdziwego domu. Ambitny, uparty, zbuntowany – wszystkie te cechy charakteru to prawdopodobnie efekt trudnego dzieciństwa, ale i wybuchowej mieszanki kilku narodowości.

Dziś wiele osób zastanawiających się nad pochodzeniem Sylvestra Stallone’a dowiedziało się, że płynie w nim nie tylko włoska krew. To aktor nagradzany, doceniany i lubiany. Jego historia jest najlepszym dowodem na to, że upór często prowadzi do celu, a przeciwności można pokonać.

Fot. główna: Gage Skidmore via Flickr, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: