Dwayne Johnson – pochodzenie, które zaskakuje!

Kaja Nowacka

Dwayne Johnson – pochodzenie tego znanego aktora jest tak barwne, jak jego kariera. Jak zróżnicowane korzenie wpłynęły na życie „The Rocka”? Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej!

dwayne johnson pochodzenie

Pochodzenie Dwayne’a Johnsona – różnorodność korzeni

Pochodzenie Dwayne’a Johnsona aktora to mieszanka samoańskich, irlandzkich i afrykańskich korzeni. Ze strony ojca jego przodkowie pochodzili z kanadyjskiej prowincji Nowa Szkocja, a część z nich miała irlandzkie pochodzenie. Z kolei dziadek i babcia ze strony matki byli rdzennymi Samoańczykami.

Sportowe korzenie Dwayne’a Johnsona

Sportowe pochodzenie Dwayne’a Johnsona jest naprawdę nietypowe. Dziadek ze strony matki, Fanene Leifi Pita Maivia, był znanym wrestlerem. A ojciec Johnsona, Rocky Johnson, zapisał się w historii wrestlingu, zdobywając mistrzostwo drużynowe WWF Tag Team Championship razem z Tonym Atlasem. 

Nie tylko rodzina Dwayne’a Johnsona miała w sportowych korzeniach. Sam „The Rock” w młodości trenował futbol na Uniwersytecie Miami, zdobywając wraz ze swoją drużyną mistrzostwo kraju w 1991 roku. Później krótko grał w profesjonalnej drużynie Calgary Stampeders.

Kolejnym ciekawym elementem pochodzenia Dwayne’a Johnsona jest powiązanie z samoańskim klanem Malietoa. Jeden z członków tego klanu, Malietoa Tanumafili II, był głową państwa Samoa przez ponad czterdzieści lat.

Fot. główna: Eva Rinaldi via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: