Jared Padalecki – pochodzenie artysty. Kim jest?

Aleksandra Nabierzyńska

Czym wyróżnia się Jared Padalecki? Pochodzenie aktora filmowego i telewizyjnego może zaskoczyć niejednego fana. Gdzie urodził się Jared i kim byli jego rodzice? Poznaj ciekawostki o pochodzeniu aktora!

jared padalecki pochodzenie

Jared Padalecki – pochodzenie i rodzina

Jared Tristan Padalecki urodził się w San Antonio w Teksasie w 1982 roku. Jego matka, Sharon L. Kammer „Sherri” Padalecka, była nauczycielką języka angielskiego w szkole średniej. Jej pochodzenie to mieszanka krwi angielskiej, szkockiej, niemieckiej i francuskiej. Ojciec Jareda, Gerald R. „Jerry” Padalecki, pracował jako nadzorca podatkowy i księgowy, miał polskie pochodzenie. Jego dziadek ze strony ojca, Willie Alexander Padalecki (syn Alberta Padaleckiego i Anny Rakowitz), był Polakiem. Jared może więc pochwalić się prawdziwie bogatym pochodzeniem. 

Jared Padalecki – pochodzenie i kariera

Czy pochodzenie Jareda Padaleckiego, a w zasadzie to, co robili rodzice, miało jakikolwiek wpływ na wybór drogi życiowej? Prawdopodobnie znaczenie miało to, że matka była nauczycielką. W wieku 12 lat Jared zaczął brać prywatne lekcje aktorstwa. W 1999 roku zdobył pierwszą nagrodę w programie telewizyjnym Fox Broadcasting Company (Teen Choice). 

Jak mówi Jared Padalecki, pochodzenie ma częściowo polskie i nie odżegnuje się od niego, często wspomina o swoich korzeniach, udzielając wywiadów. Niestety nie posługuje się językiem polskim i stracił kontakt z rodziną, która pozostała w naszym kraju. W rozmowach z fanami zapewniał, że chętnie wybierze się do Polski, by poznać miejsce, z którego wywodzi się jego rodzina.

Fot. główna: Gage Skidmore via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: