Cristiano Ronaldo – pochodzenie gwiazdy futbolu

Michał Wójtowicz

Skąd jest Cristiano Ronaldo? Pochodzenie legendy sportu może zaskoczyć. Jeśli chcesz wiedzieć o nim więcej, przeczytaj nasz artykuł. Sprawdź, jak narodził się mistrz!

cristiano ronaldo pochodzenie

Cristiano Ronaldo – pochodzenie utalentowanego sportowca

Zastanawiasz się, jakie korzenia ma Cristiano Ronaldo? Pochodzenie piłkarza nie jest żadną tajemnicą. Gwiazda futbolu pochodzi z biednej portugalskiej rodziny. Cristiano urodził się 5 lutego 1985 roku na portugalskiej wyspie Madeira. Jego pełne imię i nazwisko to Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro. 

Ojciec Ronaldo, José Dinis Aveiro, był ogrodnikiem i sprzątaczem, a matka, Maria Dolores dos Santos Aveiro, pracowała jako kucharka. Ronaldo ma trójkę rodzeństwa: brata Hugo i dwie siostry (Elma i Liliana Cátia, która jest piosenkarką).

Ronaldo rozpoczął swoją karierę w rodzimym kraju (Portugalia), grając dla klubów Andorinha i Nacional, zanim w wieku 12 lat dołączył do akademii młodzieżowej klubu Sporting CP.

Cristiano Ronaldo – od biedy do bogactwa

Cristiano Ronaldo – pochodzenie przyszłego piłkarza uwarunkowało, że wychowywał się w trudnych warunkach, liczna rodzina musiała pomieścić się w małym, ciasnym domku. Ronaldo miał dość skomplikowane relacje z ojcem alkoholikiem, jednak mimo tych trudności piłkarz zawsze tęsknił za rodzinnym domem. 

Cristiano Ronaldo jest najlepszym przykładem, że mimo trudności można osiągnąć wielki sukces i zrealizować swoje marzenia. Rodzina jest dla sportowca bardzo ważna. Jego starsze rodzeństwo towarzyszy mu w ważnych momentach, pojawia się na uroczystościach jak wręczenie piłkarskich odznaczeń. Także matka często występuje u boku Ronaldo. Piłkarz jest z nią mocno związany. Maria Dolores dos Santos Aveiro świętuje z synem zwycięstwa, wspiera go w trudnych chwilach i czynnie uczestniczy w wychowaniu jego pięciorga dzieci.

Fot. Główne: Ruben Ortega via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: