Cristiano Ronaldo – zarobki rozbijają bank! Ma astronomiczne wynagrodzenie!

Kaja Nowacka

Wśród bogatych piłkarzy prym wiedzie Cristiano Ronaldo. Zarobki sportowca przebijają granice. Portugalski as po przejściu do Al-Nassr podnosi poprzeczkę w świecie futbolu, inkasując sumy, które robią wrażenie nawet w skali tego skomercjalizowanego sportu.

cristiano ronaldo zarobki

Słowa „wyjątkowy gracz, wyjątkowy kontrakt” padły z ust samego Ronaldo podczas konferencji prasowej, w której informował o przejściu od Arabii Saudyjskiej. I nie można mu odmówić racji – jego umowa z Al-Nassr jest wyjątkowa w każdym calu. Wywindowała ona zarobki Cristiano Ronaldo na zupełnie nowy poziom. Spróbujmy to zrozumieć.

Cristiano Ronaldo – zarobki. Zakręci ci się w głowie!

Zarobki Cristiano Ronaldo zwykłemu „zjadaczowi chleba” wydają się niepojęte! Dość wspomnieć, że zarabia 23 tysięcy euro na godzinę. Rocznie przekłada się to na astronomiczne 200 milionów euro. Podzielić to na mniejsze jednostki? To 16,66 milionów euro miesięcznie, 555 tysięcy euro dziennie, aż 385 euro na minutę i niewyobrażalne 6,5 euro na sekundę. Ronaldo zarabia więcej na godzinę, niż przeciętny Hiszpan na rok.

Cristiano Ronaldo – gwiazda bogatsza niż niejedno państwo

Zarobki Cristiano Ronaldo są tak duże, że przewyższają PKB niektórych państw. Roczna pensja piłkarza wynosi 212,4 mln dolarów, a to więcej niż PKB krajów Trzeciego Świata. A to wszystko, nie uwzględniając innych umów reklamowych.

Cristiano Ronaldo – czy jest warty swojej ceny?

Dla Arabii Saudyjskiej, przejście Ronaldo do Al-Nassr to nie tylko prestiż. To również duża szansa na pełne otwarcie się na świat futbolu i możliwość lobbowania swojej kandydatury do organizacji mistrzostw świata w 2030 roku. Natomiast dla samego Ronaldo jest to powrót na szczyt listy najlepiej opłacanych piłkarzy na świecie według magazynu „Forbes”. Czy wydatek szejków się zwróci? To pokażą najbliższe miesiące.

Fot. główna: Анна Нэсси via Wikipedia, CC BY-SA 3.0Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: