Robert Lewandowski – zarobki. Czy pieniądze idą w parze z talentem?

Aleksandra Nabierzyńska

Zarobki Roberta Lewandowskiego zawsze budziły ogromne zainteresowanie. Jak dokładnie wygląda finansowy świat jednej z największych piłkarskich gwiazd naszych czasów? Przeczytaj i dowiedz się, jakie są dochody piłkarza.

robert lewandowski zarobki

FC Barcelona i gigantyczne sumy

To, ile zarabia Lewandowski w Barcelonie, naprawdę robi wrażenie. Portal „Mundo Deportivo” ujawnia, że nasz rodak jest najlepiej opłacanym zawodnikiem w klubie, z pensją wynoszącą 20 mln 830 tys. euro brutto rocznie. W tej kwestii przewyższa wielu światowej klasy zawodników LaLigi! Ale skąd taka decyzja Barcelony? Z pewnością jego osiągnięcia, rekordy i niezawodność na boisku przekładają się na tak imponujące wynagrodzenie.

Jest co prawda pięcioro piłkarzy w Hiszpanii o wyższej pensji, ale ciekawostką jest, że trzech innych sportowców otrzymuje dokładnie taką samą sumę. Oczywiście, te kwoty dotyczą jedynie gry na boisku. Kiedy w grę wchodzą premie i dodatki, liczby rosną.

Fenomen finansowy Roberta Lewandowskiego

Nie jest tajemnicą, że wielkie umiejętności często przekładają się na wielkie wynagrodzenie. Ale jak to dokładnie wygląda w przypadku Lewandowskiego? Zarobki Roberta Lewandowskiego w Barcelonie stanowią jedno z głównych zainteresowań fanów piłki nożnej. Wielu zastanawia się, ile zarabia Lewandowski na miesiąc, czy też ile zarabia Lewandowski rocznie. Być może jeszcze bardziej zaskakujące są dane dotyczące tego, ile zarabia Lewandowski dziennie, a nawet… na sekundę!

Zarobki Roberta Lewandowskiego w skali globalnej również nie pozostawiają miejsca na narzekanie. Bazując na informacjach magazynu „Forbes”, polski snajper w ciągu roku zgromadzi około 35 mln dolarów. Z tego, niemal 27 mln dolarów to wynagrodzenie za wybitne umiejętności na boisku, natomiast dodatkowe 8 mln dolarów to dochody z kontraktów reklamowych i inwestycji.

A jak to wygląda w przeliczeniu? Mając na uwadze aktualny kurs dolara, Lewandowski zgarnia rocznie około 157,5 mln złotych. To kwota, której wielu z nas może tylko pozazdrościć!

Ile zarabia Lewandowski za reklamy? Szczegóły finansowe 

Lewandowski inkasuje około 8 milionów euro rocznie wyłącznie za reklamy. Oznacza to, że jego zarobki dziennie to niesamowite sumy, a to, ile zarabia Lewandowski na sekundę… cóż, liczby są naprawdę oszałamiające. Ile zarabia Lewandowski na tydzień? Kwota ta wynosi około 66 tys. euro.

Zarobki Roberta Lewandowskiego poza boiskiem

Zarobki Roberta Lewandowskiego nie kończą się jedynie na kontraktach piłkarskich. Jego twarz jest rozpoznawalna na całym świecie, co przyciąga do niego liczne marki.

Kampanie reklamowe

Wystąpienia w reklamach dla firm takich jak Nike, Lotto czy Huawei przynoszą naszemu piłkarzowi nie tylko sławę, ale również dodatkowe dochody. Każda z tych kampanii reklamowych z udziałem Lewandowskiego jest niezwykle lukratywna.

Wiesz już, jak wyglądają zarobki Roberta Lewandowskiego. Nie można zaprzeczyć, że Lewandowski stał się jednym z najbardziej wartościowych piłkarzy na świecie, zarówno pod względem umiejętności, jak i finansów. Zarobki Roberta Lewandowskiego są dowodem na to, jak bardzo ceniony jest w świecie piłki nożnej i poza nim. 

Fot. główna: Football.ua via Wikipedia, CC BY-SA 3.0Zobacz także:
Archiwum: wrzesień 2023

Popularne wpisy: