Majątek Roberta Lewandowskiego – tajemnice fortuny piłkarskiego geniusza!

Aleksandra Nabierzyńska

Majątek Roberta Lewandowskiego fascynuje, zdumiewa i wzbudza ciekawość! Jak gwiazdor futbolu zgromadził tak pokaźne bogactwo? Czy to tylko zarobki z gry na murawie, czy może trafne inwestycje? Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej!

robert lewandowski majątek

Skąd pochodzi majątek Roberta Lewandowskiego?

Majątek Roberta Lewandowskiego jest efektem jego piłkarskiego talentu, a także umiejętności biznesowych. Połowę udziałów w spółce LS Investments zakupił na początku swojej drogi inwestycyjnej, przyczyniając się do powstania apartamentowca na warszawskiej Ochocie. Założył również agencję marketingową Stor9 i dom mediowy RL Media. Dziś Lewandowski ma udziały w aż 20 różnych spółkach.

Jak duży jest majątek Lewego?

Majątek Roberta Lewandowskiego, w 2023 roku szacowany na 679 mln złotych, zapewnił mu 94. pozycję na liście 100 Najbogatszych Polaków według tygodnika „Wprost”. Pomimo spadku o pięć pozycji w stosunku do ubiegłego roku wciąż pozostaje jednym z najbogatszych polskich celebrytów. W swoim portfolio posiada liczne nieruchomości, w tym luksusową willę na Mazurach, apartament w Warszawie oraz inwestycje w Świnoujściu, Monachium i na Majorce.

Talent nie tylko na boisku

Robert Lewandowski zasłynął jako niezwykle utalentowany piłkarz, który zdobywał nagrody i ustanawiał rekordy w najważniejszych ligach europejskich. Oprócz swojej imponującej kariery piłkarskiej Robert Lewandowski jest znany z aktywności biznesowych. Wraz z żoną Anną zarządzają firmą Stor9, która zaliczyła spory wzrost w 2022 roku. 

Ponadto Lewandowski jest twarzą własnej marki kawy „RL9” i izotonicznych napojów. Miał także swój udział w powstaniu gry na telefony komórkowe „Lewandowski Football Star”, a w 2021 roku zainwestował w polski startup LESS_ i otworzył restaurację NINE’s. Majątek Roberta Lewandowskiego jest dowodem na to, że piłkarz ma smykałkę nie tylko do sportu, ale też do podejmowania dobrych decyzji biznesowych.

Fot. główna: Thomas Rodenbücher via Wikipedia, CC BY 2.0Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: