Rodzice Roberta Lewandowskiego – nieznane fakty o jego drodze do sukcesu

Michał Wójtowicz

Rodzice Roberta Lewandowskiego nie są postaciami anonimowymi. To właśnie oni przekazali Robertowi geny i pasję do sportu. Czy wiedziałeś, jak bardzo wpłynęli na karierę naszego najlepszego strzelca? Przekonaj się, czytając nasz artykuł.

robert lewandowski rodzice

Kim są rodzice Roberta Lewandowskiego?

Zastanawiasz się, skąd wziął się talent Lewandowskiego? Wystarczy przyjrzeć się bliżej jego rodzicom. Iwona i Krzysztof to nie tylko rodzice Roberta Lewandowskiego, ale także sportowcy, absolwenci Akademii Wychowania Fizycznego. Iwona, z wykształcenia nauczycielka wychowania fizycznego, jest byłą siatkarką. Z kolei Krzysztof był judoką i zdobył tytuł młodzieżowego mistrza Europy.

Wychowanie Roberta od początku było zdominowane przez sport. Iwona i Krzysztof Lewandowscy byli nie tylko rodzicami, ale i nauczycielami dla swojego syna.

Jak rodzice Roberta Lewandowskiego wpłynęli na jego sukces?

Robert zawsze miał świetne wzorce do naśladowania. Krzysztof Lewandowski, mimo swojej miłości do piłki nożnej, zaszczepił w synu pasję do różnych dyscyplin sportowych – od judo po biegi przełajowe. Wierzył, że Robert osiągnie międzynarodowy sukces, dlatego nadał mu imię łatwe do wymówienia za granicą. Niestety, nie doczekał spełnienia swoich marzeń o karierze syna. Zmarł w wieku 49 lat na skutek wylewu, a Robert miał wtedy zaledwie 17 lat.

Matka Roberta, Iwona, często pojawia się w mediach, udzielając wywiadów i pokazując się na ściankach. Jest dumna z osiągnięć swojego syna i utrzymuje, że sport był zawsze priorytetem dla rodziny Lewandowskich. To oddanie i pasja do sportu, które zostały zaszczepione przez rodziców Robertowi Lewandowskiemu, może być dla wszystkich inspiracją.

Z czego znany jest Robert Lewandowski?

Osiągnięcia Roberta Lewandowskiego są niezaprzeczalne. Jest jednym z najbardziej utalentowanych i najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy na świecie. Ale tym, co naprawdę czyni go wyjątkowym, są jego ugruntowane korzenie i silne więzi rodzinne. To rodzice Roberta Lewandowskiego zaszczepili w nim miłość do sportu, co przyczyniło się do jego międzynarodowego sukcesu.

Fot. główna: Christopher Neundorf via Wikipedia, CCZobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: