Robert Lewandowski – wykształcenie. Gdzie gwiazdor zdobywał wiedzę?

Kaja Nowacka

Wszyscy w Polsce wiedzą, kim jest Robert Lewandowski. Wykształcenie jednego z najlepszych piłkarzy w historii też doczekało się wielu artykułów – a jest tu parę kontrowersji. Poznaj ścieżkę edukacji „Lewego”!

robert lewandowski wykształcenie

Wykształcenie Roberta Lewandowskiego jest ściśle związane z karierą. Aczkolwiek bardziej jako jej uzupełnienie i ulepszenie, niż przyczyna sukcesu odniesionego na światową skalę. Jego droga edukacyjna prowadziła przez kilka szkół i uczelni, które przyczyniły się do ukształtowania umysłu i świadomości – zarówno na, jak i poza boiskiem. Ale jakie dokładnie instytucje ukształtowały Roberta Lewandowskiego? Jakie studia ukończył? Czy edukacja wpłynęła na jego karierę? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Kim z wykształcenia jest Robert Lewandowski?

Z wykształcenia Robert Lewandowski jest wszechstronnym specjalistą od wychowania fizycznego. Studia wyższe rozpoczął w Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie w Warszawie. W 2017 roku obronił pracę licencjacką na specjalizacji trenersko-menedżerskiej. Jej tytuł mówi w zasadzie wszystko „RL9. Droga do sławy”. Trudno o lepszą osobę do przeanalizowania sukcesu Lewandowskiego, niż on sam. W 2020 roku uzyskał tytuł magistra. Tym razem jego praca dyplomowa dotyczyła analizy składu ciała i wydolności tlenowej studentów tejże uczelni.

Robert Lewandowski – wykształcenie, ukończone szkoły i kierunki

Wykształcenie Roberta Lewandowskiego jest równie imponujące jak jego piłkarska kariera. Po zakończeniu nauki w Zespole Szkół Publicznych im. Stefana Batorego w Lesznie (szkoła podstawowa i gimnazjum), podjął naukę w warszawskim LXII Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego im. Generała Broni Władysława Andersa. Jednak w 2005 roku, w związku z chęcią poświęcenia się treningom w Legii Warszawa, przeniósł się do wieczorówki w LVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W 2006 roku powrócił do swojego macierzystego liceum i rok później zdał maturę.

Z czego znany jest Robert Lewandowski?

Wykształcenie piłkarza trafiało na łamy mediów głównie z powodu tematu pierwszej pracy dyplomowej i kwestionowania reputacji uczelni. Jednak papierki i kontrowersje w tej dziedzinie to pikuś przy realnych i niepodważalnych osiągnięciach sportowych. Robert Lewandowski jest jednym z najlepszych piłkarzy swojego pokolenia na świecie. Strzelił ponad 600 goli w seniorskich rozgrywkach klubowych i reprezentacyjnych, zdobywał korony króla strzelców i tytuły mistrza kraju w Polsce, Niemczech oraz Hiszpanii. Grał w tak renomowanych klubach, jak:

  • Lech Poznań;
  • Borussia Dortmund;
  • Bayern Monachium;
  • FC Barcelona.

Jest jednym z sześciu polskich piłkarzy, którzy wygrali Ligę Mistrzów (dawniej Puchar Europy) i obecnie trzecim najlepszym strzelcem w historii tych rozgrywek. Został wybrany najlepszym piłkarzem turniej w Klubowych Mistrzostwach Świata w 2020 roku. W dotychczasowych 140 meczach dla seniorskiej reprezentacji Polski strzelił 78 goli – to najlepszy dorobek jakiegokolwiek piłkarza w historii naszego kraju.

Fot. główna: Rufus46 via Wikipedia, CC BY-SA 3.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: