Marcin Mroczek – wykształcenie. Czy jest dyplomowanym aktorem?

Kaja Nowacka

Co wiemy o wykształceniu Marcina Mroczka? Jakie ścieżki edukacji przeszedł popularny aktor i tancerz? Wiele osób zastanawia się, czy mimo doświadczenia przed kamerą, zdecydował się zdobyć wykształcenie aktorskie. Odpowiadamy!

marcin mroczek wykształcenie

Marcin Mroczek jest powszechnie znaną postacią – z telewizją związany jest od wielu lat. Wszyscy kojarzą go z roli Piotra Zduńskiego w serialu „M jak miłość”, w którym występuje ze swoim bratem bliźniakiem Rafałem. Oprócz tego występował w serialu „O mnie się martw”, a także pojawił się w epizodycznej roli w „Starej baśni” (zarówno filmowej, jak i serialowej wersji). Czy więc wykształcenie Marcina Mroczka związane jest z branżą filmową? Otóż nie!

Marcin Mroczek – wykształcenie i pierwsze kroki zawodowe

Marcin Mroczek, choć dziś kojarzony głównie z telewizją, ma solidne techniczne podstawy. Jest absolwentem Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. To właśnie tam zdobył wiedzę, która może wydawać się odległa od świateł reflektorów. Mimo technicznego wykształcenia Marcina Mroczka nie rezygnuje on z występów w serialu i w tej chwili nie zamierza realizować się w wyuczonym zawodzie.

Kariera Marcina Mroczka – sukces za sukcesem

Marcin Mroczek zyskał ogólnopolską popularność dzięki roli Piotra Zduńskiego w „M jak miłość”. W jego artystycznym dorobku znajdziemy też udział w programie „Taniec z gwiazdami”, gdzie w parze z Edytą Herbuś dotarł do półfinału. Największym jednak triumfem okazało się zwycięstwo w 2. Konkursie Tańca Eurowizji w 2008 roku.

Poza ekranem Marcin Mroczek jest także aktywny społecznie. Wraz z byłą partnerką założył fundację „Z miłości serc”, która pomaga potrzebującym. A w życiu prywatnym? Od 2013 roku szczęśliwy mąż i ojciec dwóch synów, który nie zapomina o swoich korzeniach i stale rozwija swoje umiejętności oraz pasje.

Fot. główna: Starscream via Wikipedia, CC BY-SA 3.0Zobacz także:
Archiwum: listopad 2023

Popularne wpisy: