Marcin Miller, wykształcenie. Jakie szkoły zaliczył gwiazdor disco polo?

Aleksandra Nabierzyńska

Chcesz wiedzieć więcej o tym, kim jest Marcin Miller? Wykształcenie gwiazdy disco polo nie jest może ściśle kierunkowe, ale są w nim pewne muzyczne rozdziały. Poznaj najciekawsze szczegóły!

Marcin Miller wykształcenie

Wokalista grupy Boys, który próbuje również swoich sił solowo, jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych artystów w Polsce. Zdobył serca fanek i fanów nie tylko swoją muzyką, ale też niezapomnianą osobowością. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że wykształcenie Marcina Millera jest równie fascynujące, jak jego kariera muzyczna. Przyjrzyjmy się bliżej edukacji tego artysty.

Kim z wykształcenia jest Marcin Miller?

Marcin Miller to nie tylko ceniony artysta i utalentowany piosenkarz, ale także osoba o szerokim wykształceniu. Jego zainteresowania w szkole średniej zapewne skierowane były w stronę ekonomii, co potwierdza ukończenie liceum ekonomicznego. Nie zakończył jednak na tym swojej edukacyjnej ścieżki.

Prawdopodobnie pasja do muzyki skłoniła go do ukończenia Technikum Budowy Fortepianów. Wprawdzie na scenie występuje przede wszystkim jako wokalista, to wszyscy chętnie posłuchalibyśmy, jak radzi sobie z klawiszami. Marcin Miller wprawdzie studiował, ale jedynie przez 3 miesiące. Brak wyższego wykształcenia nie był żadną przeszkodą, by doskonalić się w tym, co przynosiło mu najwięcej radości.

Marcin Miller – wykształcenie, ukończone i rozpoczęte szkoły

Po ukończeniu technikum Marcin Miller zdobył średnie wykształcenie. A jego ścieżka edukacji – obowiązkowej i dobrowolnej – wyglądała następująco:

  • w dzieciństwie uczęszczał do ogniska muzycznego prowadzonego przez Stanisława Sasinowskiego, co niewątpliwie rozpaliło jego miłość do muzyki;
  • potem ukończył liceum ekonomiczne przy Zespole Szkół Rolniczych w Ełku oraz Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu;
  • rozpoczął nawet studia w Instytucie Energochemii Węgla i Fizykochemii Sorbentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Z czego jest znany Marcin Miller?

Wykształcenie może i nie dało mu przepustki do sławy, ale na pewno nie jest też powodem do wstydu. Jako wokalista zespołu Boys Marcin Miller wylansował kilka przebojów, które zdobyły serca wielu Polaków. „Jesteś szalona”, „Wolność”, „Łobuz”, „Chłop z Mazur” – to tylko niektóre z utworów, które przyczyniły się do jego popularności. Ale Marcin Miller to nie tylko muzyka.

Zobaczyliśmy go również na ekranie, w filmach „Kochaj i rób co chcesz” i „Trzymajmy się planu”, a także w programach takich jak „Big Brother VIP” czy „Disco Star” w Polo TV. Jednak nie tylko kariera muzyczna i telewizyjna przyniosła Millerowi rozgłos. W 2016 r., wraz z Konradem Dobrzyńskim, założył markę odzieżową MillerTulipan, co stanowi dowód na to, jak różnorodne są zainteresowania i talenty Millera.

Fot. główna: Argonowski via Wikipedia, CC BY 3.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: