Philipp Plein – majątek projektanta robi wrażenie. Jak do niego doszedł?

Michał Wójtowicz

Majątek Philippa Pleina to efekt jego talentu oraz żyłki biznesowej. W ubraniach projektanta pokazują się największe gwiazdy, co tylko napędza sprzedaż. Dzięki temu opływa on w luksusy.

philipp plein majątek

Nie każdy wielki projektant zaczyna od wielkich światowych wybiegów. Niektórzy startują od skromnych pomysłów, które z biegiem czasu ewoluują w ogromne imperium. Taką historię ma Philipp Plein, który od małego projektu meblowego doszedł do kreowania show wartych miliony. Poznajmy kulisy tej fascynującej podróży! Dowiemy się również, co składa się na majątek Philippa Pleina.

Philipp Plein – majątek. Skąd ma pieniądze?

Nie jest tajemnicą, że Philipp Plein zdobył swoje bogactwo dzięki niebywałemu talentowi i nieustępliwości. Ale czy wiesz, że wszystko zaczęło się od zaledwie 20 000 marek, które odziedziczył po swoim dziadku? Pieniądze te posłużyły mu do założenia marki meblowej. Jego pierwsze projekty były dla najbliższych, ale szybko zdobyły uznanie. Z resztek materiałów stworzył akcesoria modowe, które w 2003 roku przyniosły mu zysk 100 000 euro w jeden dzień. Od tamtej pory jego kariera nabrała tempa, a majątek Philippa Pleina rozrastał się w zawrotnym tempie.

W 2004 roku Plein wkroczył w branżę mody, a już w 2008 roku prezentował kolekcję couture. Jego nazwisko znalazło się na liście 300 najbogatszych ludzi w Szwajcarii, a imperium modowe rozszerzało się na cały świat, przynosząc mu ogromne zyski. O tym ile zarabia, niech świadczy fakt, że spełnił swoje marzenie i wybudował w Kalifornii rezydencję o nazwie Chateau Falconview. Jego dom znajduje się w Bel Air – najdroższej dzielnicy Los Angeles.

Philipp Plein – nie tylko moda, ale i spektakl!

Jego pokazy to prawdziwe spektakle! Obok kreacji Pleina trudno jest przejść obojętnie, zwłaszcza gdy są prezentowane w tak niezwykłych sceneriach jak baseny, kościoły czy… domy publiczne! W jednym z pokazów kościół został wypełniony białymi różami, a show prowadził DJ.

Symbol trupiej czaszki stał się znakiem rozpoznawczym marki. Pokazy, bogate w atrakcje takie jak monster trucki, wybuchy, czy pokazy z oddziałami wojskowymi, robiły ogromne wrażenie. Kontrowersje? Owszem, ale nikt nie może odmówić Pleinowi odwagi i oryginalności. Świat show-biznesu kocha Pleina. W jego pokazach uczestniczyły gwiazdy formatu Madonny czy Kylie Jenner. Wielu z nich, jak Chris Brown czy Bella Hadid, z dumą nosi jego kreacje. Jego sukces potwierdzają liczne nagrody, ale przede wszystkim ogromna rzesza fanów i ponad 100 butików na całym świecie.

Za jego sukcesem stoi ciężka praca, kreatywność i odrobina szaleństwa. Philipp Plein z niemieckiego projektanta mebli stał się globalnym fenomenem mody. Jego majątek i marka są dowodem na to, że warto podążać za swoją pasją.

Fot. główna: PHILIPP PLEIN International AG via Wikipedia, CC BY-SA 3.0Zobacz także:
Archiwum: październik 2023

Popularne wpisy: