Tadeusz Gołębiewski – majątek. Droga do luksusowego imperium hotelowego

Aleksandra Nabierzyńska

Kim był Tadeusz Gołębiewski? Majątek hotelarza był tematem, o którym mówiła cała Polska. W jaki sposób dorobił się swojej fortuny? To pytanie swego czasu zaprzątało wiele osób.

Tadeusz Gołębiewski – majątek. Jak budował swoje imperium?

Tadeusz Gołębiewski, choć nie żyje od prawie roku, pozostawił po sobie ogromne dziedzictwo. Jego imperium, które zbudował od podstaw, to nie tylko luksusowe hotele Gołębiewski w takich miejscach jak Mikołajki, Karpacz, Białystok, Wisła czy Pobierowo (prawdopodobne otwarcie lato 2023), ale również fabryka ciastek Tago. To właśnie na tym opierała się fortuna Tadeusza Gołębiowskiego. Majątek mężczyzny był imponujący, chociaż w dobie pandemii znacznie się uszczuplił. Hotelarz wyprzedał m.in. swoją kolekcję obrazów, by zapewnić pracę osobom zatrudnionym w jego przedsiębiorstwach.

Gdy Tadeusz Gołębiowski zaczynał swoją przygodę z biznesem, produkował wafle. Potem przyszedł czas na ciastka Tago, a te przyniosły mu fortunę, którą postanowił zainwestować w hotele. Właśnie dzięki ciastkom powstał pierwszy hotel Gołębiewski.

Jakim człowiekiem był Tadeusz Gołębiewski?

Tadeusz Gołębiewski urodził się na wsi i pochodził z wielodzietnej rodziny. Jego ambitna droga do sukcesu zaczęła się w technikum spożywczym i prowadziła przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Po studiach rozpoczął swoją przygodę z biznesem, zakładając małą wytwórnię wafli, które sam rozwoził.

Zawsze inwestował zarobione pieniądze, nie krył się ze swoją miłością do życia w hotelach i jak podkreślał, często załatwiał tam swoje sprawy służbowe. To właśnie z biznesem hotelarskim kojarzony był Tadeusz Gołębiewski. Majątek tego przedsiębiorcy nie został jednak publicznie ujawniony. Możemy się tylko domyślać jego faktycznej wysokości.

Tadeusz Gołębiewski prywatnie

Tadeusz Gołębiewski to także mąż i ojciec. Jego żona Grażyna i trójka dzieci teraz stoją na czele rodzinnego imperium. Wszyscy byli związani z działalnością hotelową. Jego dzieci współpracowały z ojcem albo prowadziły własne firmy.

Dojście przez Tadeusza Gołębiewskiego do majątku to historia sukcesu, determinacji i nieustającej pasji do biznesu. To dowód na to, że z ambicji i ciężkiej pracy może narodzić się prawdziwe imperium.Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: