Tadeusz Badach – majątek. Jak biznesmen i polityk dorobił się fortuny? 

Aleksandra Nabierzyńska

Majątek Tadeusza Badacha budzi dość niezdrowe zainteresowanie. Głównie w kontekście pomagania synowi w karierze muzycznej i jakoby szemranych interesów na styku polityki i biznesu. Tutaj nie będziemy rzucać bezpodstawnymi oskarżeniami – zobacz, jakie są fakty!

tadeusz badach majątek

Bohater naszego tekstu urodził się w 1947 r., miał zatem sporo czasu, by tu i tam zachomikować trochę pieniędzy. Wkrótce po ukończeniu studiów rozpoczął pracę związaną ze swoim wyższym wykształceniem. Nie bez znaczenia była zapewne również przynależność partyjna, tylko że w PRL-u bez legitymacji PZPR niewiele dało się zrobić. A Tadeusz Badach? Majątek powiększał po przemianach ustrojowych, więc jego bogactwo nie jest wyłącznie efektem dobrego ustawienia się w przeszłości. Zdolności i praca też pomogły.

Skąd pochodzi majątek Tadeusza Badacha?

Głównym źródłem bogactwa Tadeusza Badacha niewątpliwie jest jego działalność biznesowa. Podczas prawie 50-letniej kariery w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie, Tadeusz Badach doprowadził tę firmę do pozycji lidera w makroregionie lubelskim. Jego determinacja i biznesowy zmysł uczyniły z niej jedną z największych i najlepszych spółdzielni mleczarskich w kraju, co niewątpliwie przyczyniło się do wzrostu jego majątku.

Tadeusz Badach z pewnością pobierał niemałe apanaże jako polityk. Był posłem na sejm, radnym wojewódzkim, a takie funkcje niechybnie wiążą się ze sporym wynagrodzeniem. Czy to w formie podstawowej, czy różnych dodatków za zasiadanie w rozmaitych komisjach etc.

Tadeusz Badach – majątek, zarobki, znane i szacunkowe sumy

Tadeusz Badach jest z pewnością multimilionerem, ale dokładne oszacowanie jego majątku jest trudne. Przy tak złożonej karierze jak jego, na pewno zgromadził znaczne środki. Jako polityk z pewnością składał oświadczenia majątkowe, jednakże:

  • kariera polityczna Badacha zakończyła się dość dawno temu, w 2005 r.;
  • oświadczenia majątkowe są przechowywane przez 6 lat, więc nawet archiwalne i zdezaktualizowane dane są obecnie niedostępne.

Choć Tadeusz Badach nie mówi publicznie o swoim majątku, można przypuszczać, że osiągnął znaczny sukces finansowy. Nadal jest prezesem spółdzielni mleczarskiej, co powinno zapewniać mu spore wynagrodzenie. Ostatnie miesiące, a nawet lata dla całej branży są trudne, ale to już odrębny temat. Jego długoletnia działalność w przemyśle mleczarskim, a także udział w polityce na pewno przyczyniły się do zgromadzenia imponującego bogactwa.

Z czego znany jest Tadeusz Badach?

Majątek może nie gwarantuje mu czołowych (ani nawet dalszych) miejsc na liście najbogatszych Polaków Forbesa, ale jego osoba wciąż cieszy się pewnym zainteresowaniem opinii publicznej. W świecie biznesu Tadeusz Badach jest znany jako niezwykle skuteczny lider. Wielokrotnie doceniany za swoją pracę, zdobył tytuły Agrobiznesmen Roku 1996 i Złota Tarcza Agrobiznesmena 2005, a kierowana przez niego OSM Krasnystaw została Mistrzem Krajowym AgroLigi w 1997 roku w kategorii Firmy.

Badach jest również rozpoznawany jako były polityk i poseł. Zasiadał w Sejmie kontraktowym, był radnym w sejmiku lubelskim i posłem IV oraz X kadencji. Jego kariera polityczna, choć zwieńczona w 2005 roku, z pewnością przyczyniła się do jego rozpoznawalności.

Wielu czytelników mediów plotkarskich kojarzy go również jako ojca muzyka Jakuba Badacha i teścia Aleksandry Kwaśniewskiej.

Fot. główna: zrzut ekranu z filmu „NDMF. Tadeusz Badach o Narodowym Dniu Mlecznej Fermy (NDMF)” via YouTube.com – Farm RadioZobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: