Kim Kardashian – majątek. Gwiazda zgromadziła prawdziwą fortunę!

Aleksandra Nabierzyńska

Ile jest warta Kim Kardashian? Majątek gwiazdy to temat, który od dawna budzi zainteresowanie i pojawia się w plotkarskich rozmowach. Kto nie chciałby znać tajemnicy jej fortuny? To idealny moment, by poznać historię jej finansowego sukcesu.

kim kardashian majątek

Kim Kardashian – majątek, który zaskakuje

Majątek Kim Kardashian zasługuje na uwagę. Gwiazda reality show, znana na całym świecie, jeszcze w 2021 roku mogła poszczycić się majątkiem netto o wartości aż 1,8 miliarda dolarów. Według wyliczeń „Forbesa” rok później jej fortuna zmalała do 960 milionów dolarów. Nadal jest to ogromna suma! Jak dokładnie udało jej się zgromadzić takie bogactwo? Powiedzmy tylko, że nie jest to efekt przypadku.

Głównym źródłem dochodu gwiazdy jest jej linia odzieży Skims. Do niedawna czerpała spore zyski z marki kosmetycznej KKW Fragrance (co jednak zmieniło się w ciągu ostatnich 12 miesięcy). W 2020 roku sprzedała 20% udziałów w KKW za 200 milionów dolarów firmie kosmetycznej Coty. Pozostałe udziały w KKW są wyceniane na 500 milionów dolarów.

Co ciekawe, do majątku Kim należą również luksusowe nieruchomości i drogie „zabawki”. Gwiazda, wspólnie z byłym mężem, Kanye Westem, posiadała nieruchomości warte 100 milionów dolarów. Po rozwodzie, za pełne prawo własności do ich wspólnej willi w miejscowości Calabasas w Kalifornii, Kim zapłaciła Kanye 23 miliony dolarów. Do tego, Kardashian posiada również prywatny samolot Gulfstream G650ER, którego wartość szacuje się na 66 milionów dolarów.

Kim Kardashian – kim jest ta ikona popkultury?

Kim Kardashian to postać, której nie trzeba przedstawiać. Znana z reality show „Z kamerą u Kardashianów”, od lat towarzyszy nam na małych ekranach. Jest również jedną z najpopularniejszych postaci na Instagramie, z ponad 350 milionami obserwujących na koncie.

Sława Kardashian zaczęła rosnąć na początku lat 2000. Była wtedy najlepszą przyjaciółką Paris Hilton i zaczynała pojawiać się na hollywoodzkich imprezach. Jednak prawdziwy rozgłos przyniosła jej taśma, która w 2007 roku „wyciekła” do prasy. Od tego momentu, Kim stała się jedną z najczęściej komentowanych i rozpoznawalnych postaci w show-biznesie.

Kardashian to nie tylko twarz telewizji. Jest także bizneswoman, która wie, jak przekuć sławę w sukces finansowy. Założyła swoje marki kosmetyczne i odzieżowe, które zdobyły szerokie grono fanów i przyniosły jej ogromne zyski. Jest to dowód na to, że jest nie tylko gwiazdą reality show, ale również silną i niezależną kobietą, która z powodzeniem prowadzi swoje imperium. Przekłada się to oczywiście na olbrzymi majątek Kim Kardashian.

Fot. główna: David Shankbone via Wikipedia, CC BY 3.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: