Mbappe – zarobki. Francuski fenomen przyćmił Messiego i Ronaldo!

Aleksandra Nabierzyńska

Zarobki Mbappe to temat, który obiegł niedawno światowe media. Kylian Mbappe, francuski as futbolu, rok temu podpisał trzyletni kontrakt, który rozbija bank. Czyżbyśmy mieli do czynienia z nowym najlepiej zarabiającym zawodnikiem?

mbappe zarobki

W świecie futbolu, gdzie miliony są na porządku dziennym, ostatnia umowa Kyliana Mbappe z Paris Saint-Germain wyznacza zupełnie nowy standard. Piłkarz, który już odcisnął niezapomniane piętno na światowej scenie, teraz zmienia reguły gry. Złoty chłopiec francuskiego futbolu nie tylko zagrał dobrze – zagrał perfekcyjnie, przekształcając swoją astronomiczną wartość na boisku w równie astronomiczny kontrakt. Jakie są zarobki Mbappe? Ile zarabia Mbappe dziennie?

Mbappe – zarobki. Szczegóły umowy, która zaskoczyła świat futbolu

Jesteś fanem futbolu i zastanawiasz się, ile zarabia Kylian Mbappe? Kontrakt, który Mbappe podpisał z PSG, opiewa na imponującą sumę 630 mln euro brutto za trzy lata gry. Oznacza to, że rocznie piłkarz zarobi 72 mln euro brutto. Jeśli przeliczymy to na miesiąc, otrzymamy około 6 mln euro brutto. Ile zarabia Mbappe dziennie? Okazuje się, że prawie 200 tysięcy euro!

Przeliczając na złotówki, otrzymamy prawie milion złotych! Tak, to właśnie tyle, ile zarabia Mbappe dziennie w swoim obecnym klubie, który zresztą zamierza zmienić.

Nie jest to jednak koniec. Mbappe otrzymał na premię za podpisanie umowy, która wynosi 180 mln euro brutto, gwarantowaną i wypłacaną w trzech ratach. Jest również tzw. premia „lojalnościowa”, która rośnie wraz z trwaniem umowy – 70 mln euro za pierwszy, 80 mln euro drugi i 90 mln euro za trzeci rok.

Mbappe – fenomen, który zna swoją wartość

Taki kontrakt jest dowodem na niewątpliwą wartość Mbappe dla światowego futbolu. Od kiedy wygrał Mistrzostwa Świata w 2018 roku, jego kariera nabrała jeszcze większego rozpędu.

Mbappe nie ogranicza się jednak tylko do zarobków z kontraktu. Jego umiejętności na boisku, a także jego popularność, sprawiają, że jest on również atrakcyjny dla wielu znanych marek. Według informacji piłkarz ma kontrakty reklamowe z takimi gigantami jak Nike, Hublot, EA Sports, Dior, Oakley. Ile zarabia Kylian Mbappe dzięki nim? Szacuje się, że przynoszą mu dodatkowe 18,44 mln euro rocznie.

Z takimi zarobkami Mbappe nie tylko dominuje boiska, ale również listy zarobków. Zdaniem magazynu „Forbes”, Mbappe jest obecnie najlepiej opłacanym piłkarzem na świecie, wyprzedzając takie gwiazdy jak Messi i Cristiano Ronaldo. Czyżbyśmy obserwowali początek nowej ery w futbolu, ery Mbappe?

Fot. główna: Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: sierpień 2023

Popularne wpisy: