Kylian Mbappe – rodzice. Co wiemy o najbliższej rodzinie piłkarza?

Kaja Nowacka

Kim są bliscy Kyliana Mbappe? Rodzice na pewno mieli wpływ na to, jak dobrym piłkarzem jest obecnie. Z artykułu dowiesz się więcej o ich pochodzeniu oraz wykonywanych zawodach. Nawet jeśli nie jesteś fanem tej piłkarskiej gwiazdy, warto to przeczytać!

mbappe rodzice

Kiedy mówimy o piłkarskich gigantach, Kylian Mbappe jest jednym z pierwszych nazwisk, które przychodzą nam na myśl. Talent, szybkość, umiejętności – te słowa idealnie go opisują. Ale kto stoi za tym piłkarskim fenomenem? Czy rodzinne korzenie miały wpływ na jego niebywałą karierę? Dowiedz się więcej o rodzicach Mbappe.

Mbappe – rodzice. Sport zapisany w ich DNA

Rodzice Mbappe, Fayza Lamari i Wilfried Mbappe, nie są obcymi w świecie sportu. Fayza, algierskiego pochodzenia, w młodości grała w piłkę ręczną. Wilfried, urodzony w Kamerunie, nie tylko jest ojcem i trenerem Kyliana, ale także pełni funkcję jego agenta. Znajomość branży, doświadczenie i sportowa pasja – to wszystko na pewno przekłada się na osiągnięcia Kyliana na boisku.

Kylian Mbappe: portret piłkarskiego fenomenu

Kylian Mbappe, urodzony w Paryżu, 20 grudnia 1998 roku, szybko stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych twarzy światowej piłki nożnej. Jest napastnikiem Paris Saint-Germain oraz reprezentacji Francji. Warto zaznaczyć, że Mbappe nie zamierza przedłużać kontraktu ze swoim klubem. Intensywnie poszukuje dla siebie nowego miejsca. Być może w nowym sezonie (2024) zobaczymy go w barwach Realu Madryt, ale jest to niepotwierdzona informacja. Mierzący ok. 178 cm Kylian zwraca uwagę swoją błyskawiczną prędkością i zmysłem do gry.

Skrzydła popularności – Mbappe na Instagramie

Znajomość mediów społecznościowych jest kluczem do budowania marki dla każdego sportowca. Na Instagramie Kyliana obserwuje ponad 70 milionów użytkowników. Liczba ta jest imponująca dowodem na ogromną popularność piłkarza.

Mbappe: sukcesy na boisku i rekordy

Kariera Mbappe zawiera wiele znakomitych momentów, a jednym z nich było powołanie do reprezentacji Francji. Jego debiut, w marcu 2017 roku, był początkiem sukcesów. Później, podczas mundialu 2018, stał się najmłodszym strzelcem drużyny. Zszokował kibiców, zdobywając dwie bramki i wywalczając karnego, po przebiegnięciu 80 metrów boiska z prędkością około 38 km/h. To właśnie ten wyczyn sprawił, że jest uważany za najszybszego piłkarza na świecie. Kolejny rekord pobił podczas finału mundialu, kiedy strzelił bramkę, co przyczyniło się do zwycięstwa Francji nad Chorwacją.

Czy to wszystko zawdzięcza Kylian Mbappe rodzicom? Nie da się ukryć, że mają duży wpływ na sportową karierę swojego syna.

Fot. główna: Sandro Halank via Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: