Alberto – pochodzenie znanego rapera

Aleksandra Nabierzyńska

Alberto – pochodzenie tego znanej postaci polskiej sceny rapowej wiele mówi o jego stylu! Sprawdź, co wpłynęło na jego muzykę i czy miejsce urodzenia ma cokolwiek wspólnego z krajem jego przodków.

alberto pochodzenie

Alberto – pochodzenie i początki kariery

Alberto, znany również jako Simao, urodzony 7 lipca 1993 roku w Moskwie, jest polskim raperem o angolskim pochodzeniu. Od października 2020 roku związał się z wytwórnią #GM2L, pod patronatem Malika Montany i Diha. Jego hit „Dwutakt” rozbrzmiewał na Spotify ponad 25 milionów razy, a wideo na YouTube przekroczyło 40 milionów wyświetleń. Te imponujące liczby przyniosły utworowi potrójną platynę w Polsce.

Wczesne lata Alberta były trudne. Początkowo (od 2011) występował pod pseudonimem Opete i nie udało mu się wtedy zdobyć większego rozgłosu. Wszystko zmieniło się, gdy zaczął występować jako Alberto. 

Alberto – #hot16challenge i nagły skok do sławy

Skąd wzięła się sława Alberto? Pochodzenie wcale nie jest tu najważniejsze! Raper zaistniał w świadomości publicznej dzięki udziałowi w akcji #hot16challenge 15 maja 2020 roku. Wkrótce potem spotkał się z Malikiem Montaną na planie teledysku „Kokaina”. Spotkanie to otworzyło mu drzwi do wytwórni GM2L, w której zadebiutował 20 maja gościnnym udziałem w piosence „Rundki”.

Sukces „Rundki” był tylko preludium do czegoś znacznie większego. 6 października Alberto wydał swój debiutancki solowy singiel „Dwutakt”. Utwór zyskał olbrzymią popularność, z ponad 60 milionami odtworzeń na różnych platformach, pokrywając się platyną 10 lutego 2021 roku.

Fot. główna: zrzut ekranu z filmu „Alberto – NIAGARA feat. Paweł Tyburski prod. JMK” via YouTube.com – miejskajungla.teamZobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: