Dawid Ersetic – pochodzenie. Co wiadomo o korzeniach sportowca?

Michał Wójtowicz

Jakie mogą być korzenie Dawida Ersetica? Pochodzenie tej sportowej gwiazdy budziło dotąd duże zainteresowanie. Postanowiliśmy więc sprawdzić, co wiadomo na ten temat!

dawid ersetic pochodzenie

Dawid Ersetic – pochodzenie wyjaśnione!

Co wiadomo o pochodzeniu Dawid Ersetica? Rodzinnym miastem tego znanego zapaśnika jest Racibórz. Sportowiec od lat reprezentuje barwy Miejskiego Klubu Zapaśniczego Unii. Choć niewiele osób wie o korzeniach Dawida, udało nam się dowiedzieć, że rodzina Erseticów od pokoleń jest związana z Raciborzem.

Kim jest Dawid Ersetic?

Dawid Ersetic to nie tylko mąż wybitnej polskiej lekkoatletki, ale przede wszystkim zapalony zapaśnik. Ten utalentowany młody człowiek jest reprezentantem Polski, specjalizuje się w zapasach w stylu klasycznym. Niestety, pomimo ogromnej pasji i zaangażowania, nie udało mu się zakwalifikować do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2021 roku.

Zasłynął nie tylko jako sportowiec, ale również jako mąż Justyny Święty-Ersetic, z którą zna się od czasów liceum. Ich znajomość przekształciła się w głębokie uczucie, które przetrwało próbę czasu. W 2017 roku odbyło się ich huczne wesele, które stało się tematem rozmów na całą Polskę.

Pochodzący z Raciborza Dawid Ersetic, mimo wielu spekulacji na temat swojego pochodzenia, zawsze był dumny z miejsca, w którym dorastał. To tutaj zaczynał swoją sportową drogę, tutaj też zdecydował się na małżeństwo z Justyną. Bez wątpienia Dawid jest prawdziwym ambasadorem swojego rodzinnego miasta na arenie krajowej.

Prawda o pochodzeniu Dawida Ersetica – jest lokalnym patriotą i świetnym sportowcem.

Fot. główna: zrzut ekranu z filmu „Dawid Ersetic i Mateusz Wanke trenerzy MKZ Unii i nauczyciele ZSOMS Racibórz. Studniówka ZSOMS 2023” via YouTube.com – nowinyTVZobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: