Maja Hyży – pochodzenie. Czy piosenkarka ma egzotycznych przodków?

Michał Wójtowicz

Choć trochę zniknęła z radarów, wiele osób wciąż interesuje się Mają Hyży. Pochodzenie pięknej artystki czasami budzi większe zainteresowanie, niż działalność sceniczna. Zaspokoimy twój nienasycony głód ciekawostek – sprawdź, czy plotki o wokalistce mają pokrycie w rzeczywistości!

maja hyży pochodzenie

Jej oryginalna uroda oraz niepowtarzalny talent zdobyły serca fanów, jednak wciąż wiele osób zastanawia się nad jej pochodzeniem. Czy są w niej jakieś egzotyczne geny, czy może po prostu jest w 100% Polką? Niektórzy internauci sugerowali, że może mieć korzenie cygańskie lub azjatyckie. Trudno policzyć, ile razy z podobnymi pytaniami mierzyła się sama Maja Hyży. Pochodzenie i rodzinne korzenie opisywała już wielokrotnie. Przypomnijmy zatem udzielane przez nią informacje.

Skąd pochodzi Maja Hyży?

Maja Hyży jest Polką. W rozmowach z mediami niejednokrotnie dementowała plotki na temat przodków z dalekich stron świata. Postawiła sprawę jasno – w jej żyłach płynie tylko polska krew. Być może bliżej korzeni drzewa genealogicznego znalazłyby się jakieś ciekawe rozgałęzienia, ale ona sama nigdy się tym specjalnie nie interesowała. Liczą się najbliżsi, których miała przy sobie, a nie taka czy inna narodowość.

Maja Hyży – pochodzenie, miejsce urodzenia, korzenie

Maja Hyży urodziła się jako Maja Kryger 3 grudnia 1989 roku w Kołobrzegu. To tutaj zaczerpnęła swoją miłość do muzyki. Nie tylko rodzice, ale także dziadkowie mają zasługi w jej muzycznym rozwoju. Rodzina zawsze stanowiła dla niej silne oparcie i inspirację. Można chyba zaryzykować stwierdzenie, że to starsze pokolenie wywarło na nią większy wpływ.

Choć nie ma egzotycznych przodków, Maja ma ciekawe pochodzenie związane z muzyką – dziadkowie zarówno ze strony matki, jak i taty byli związani z muzyką ludową i chóralną, co niewątpliwie wpłynęło na jej zainteresowanie śpiewem. Wszyscy udzielali się w chórach i zespołach regionalnych amatorskimi, a jedna z babć występowała nawet bardziej profesjonalnie, w Zespole Pieśni i Tańca Mazowsze. Wiedząc, jak ważna jest dla niej muzyka, namówiła Maję na lekcje śpiewu, co było początkiem jej muzycznej drogi.

Z czego znana jest Maja Hyży?

Maja Hyży zdobyła popularność nie tylko dzięki swojej oryginalnej urodzie, ale przede wszystkim dzięki muzycznemu talentowi. Jej debiutancki album „W chmurach” wydany w 2015 roku zyskał szerokie uznanie publiczności. Single „Bluza”, „Kawa” i „Będę kochać” zdobyły sporą popularność. Maya wystąpiła m.in. na koncercie SuperPremier na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i kilkukrotnie podczas krajowych eliminacji do konkursu Eurowizji.

Maja Hyży jest znana również z udziału w popularnych programach telewizyjnych. Rozpoznawalność zapewnił jej X Factor, ma na koncie występy w formatach takich jak Szansa na sukces czy Twoja twarz brzmi znajomo. Często jest też bohaterką artykułów plotkarskich, które chętnie zagłębiają się w szczegóły jej życia prywatnego. W X Factorze pojawiła się razem z ówczesnym mężem Grzegorzem Hyżym. I jak błyskawicznie wychwycili widzowie oraz media, nie dogadywali się wtedy najlepiej. Wkrótce potem doszło do rozwodu i oboje poszli własnymi drogami w poszukiwaniu osobistego szczęścia.

Fot. główna: zrzut ekranu z filmu „Maja Hyży – Never Hide (Official Video)” via YouTube.com – Maja HyżyZobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: