Blanka Stajkow – pochodzenie artystki. Skąd jest?

Aleksandra Nabierzyńska

Kim jest Blanka Stajkow? Pochodzenie gwiazdy nie dla każdego jest oczywiste. Wszystko za sprawą obco brzmiącego nazwiska. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o słynnej artystce, przeczytaj nasz artykuł!

blanka stajkow pochodzenie

Pochodzenie Blanki Stajkow

Jakie jest pochodzenie Blanki Stajkow? Fotomodelka i piosenkarka urodziła się w Szczecinie. Mama artystki jest Polką, byłą modelką, natomiast ojciec pochodzi z Bułgarii i jest przedsiębiorcą. Blanka ma korzenie polsko-bułgarskie, jednak wychowywała się w Polsce. W Bułgarii mieszkała tylko przez rok. Jak tłumaczy, emocjonalnie związana jest właśnie z Polską. Na 4 lata przeniosła się do Stanów, gdzie uczyła się języka i występowała w klubach muzycznych. 

Częściowo bułgarskie pochodzenie Blanki Stajkow nie sprawiło więc, że identyfikuje się mocniej z ojczyzną ojca. Mimo pobytu w różnych częściach świata wróciła do kraju i tu próbuje rozwijać karierę. Została wybrana na reprezentantkę Polski w konkursie Eurowizji, który odbył się w Liverpoolu w maju 2023. Jej hit „Solo” zagwarantował solistce wejście do finału. Ostatecznie Blanka zajęła 19. miejsce.

Blanka Stajkow – pochodzenie i kariera

Blanka Stajkow jest pierwszą osobą w rodzinie, która zechciała spróbować swoich sił na estradzie. Sama wspomina, że muzyka towarzyszyła jej od zawsze, a każdy dzień zaczynał się od śpiewania i tańca. Przełomem w karierze muzycznej polskiej artystki było wypuszczenie singla „Solo”. Utwór znalazł się na liście najczęściej odtwarzanych piosenek 2022 roku w polskich radiach.

Choć artystka nie wygrała konkursu Eurowizji, osiągnęła niemały sukces, docierając do finału. Tym samym stała się jeszcze bardziej rozpoznawalna.

Fot. główna: zrzut ekranu z filmu „Blanka – Solo || Sylwester Marzeń 2022” via YouTube.com – Bądźmy Razem. TVPZobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: