Zdzisława Sośnicka – pochodzenie i niezwykła ścieżka artystyczna

Michał Wójtowicz

Zdzisława Sośnicka – pochodzenie tej gwiazdy ukształtowało jej talent! Śledź fascynującą historię wyjątkowej artystki, od wczesnych lat muzycznej edukacji, przez pierwsze kroki na scenie, aż po międzynarodowy sukces.

zdzisława sośnicka pochodzenie

Zdzisława Sośnicka: pochodzenie i młodość

Zdzisława Sośnicka – pochodzenie tej wielkiej polskiej piosenkarki, dyrygentki i kompozytorki nie jest tajemnicą! To Kalisz, gdzie przyszła na świat 29 sierpnia 1945 roku. Jako uzdolniona młoda artystka zdobywała wykształcenie muzyczne w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu, a potem kontynuowała studia na Wydziale Wychowania Muzycznego Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Poznaniu.

Zdzisława Sośnicka – początki kariery

Wkrótce po rozpoczęciu studiów Zdzisława Sośnicka zadebiutowała jako piosenkarka, zdobywając pierwsze nagrody na prestiżowych festiwalach muzycznych. Jej talent został dostrzeżony podczas Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze oraz na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie.

Zdzisława Sośnicka – pochodzenie sukcesu

Sukces Zdzisławy Sośnickiej na krajowym i międzynarodowym rynku muzycznym nie jest przypadkowy. W 1971 roku artystka zdobyła trzecie miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie za utwór „Dom, który mam”, a także nagrodę publiczności. Rok później zdobyła wyróżnienie na Festival Mundial de Onda Nueva w Caracas i pierwszą nagrodę na festiwalu Złoty Orfeusz w Bułgarii.

Fot. główna: zrzut ekranu z filmu „Zdzisława Sośnicka Musicale – Pełna wersja koncertowa” via YouTube.com – Zdzisława SośnickaZobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: