Anna Cieślak – rodzice. Kim są mama i tata aktorki i żony Edwarda Miszczaka?

Aleksandra Nabierzyńska

Jakie pochodzenie ma Anna Cieślak? Rodzice aktorki nie są związani ze światem filmu i teatru. Jest ona jednak bratanicą aktora Bronisława Cieślaka, który zdobył rolę wielkiego gwiazdora w filmie "07 zgłoś się".

Anna Cieślak – rodzice

Anna Cieślak – rodzice. Kim są mama i taka aktorki?

Wiele fanów zastanawia się, czy Anna Cieślak jest córką Jadwigi Jankowskiej-Cieślak, polskiej aktorki filmowej i teatralnej, która jako pierwsza polska artystka otrzymała Złotą Palmę na festiwalu filmowym w Cannes. Jak się okazuje, jest to przypadkowa zbieżność nazwisk, a obie aktorki nie są ze sobą spokrewnione. O rodzicach Anny Cieślak nie wiadomo zbyt dużo. Żadne z nich nie jest związane z branżą filmowo-telewizyjną ani teatralną. Nie oznacza to jednak, że w rodzinie aktorki w ogóle nie było takich tradycji. Jej stryj – Bronisław Cieślak to znany aktor, który rozgłos zyskał m.in. rolą porucznika Sławomira Borewicza w serialu kryminalnym „07 zgłoś się”.

Anna Cieślak – kariera

Anna Cieślak ukończyła krakowską policealną szkołę aktorską „Lart studio” oraz studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. W 2005 roku rozpoczęła karierę z teatrem i filmem, występując m.in. w Teatrze Polskim w Warszawie, Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Zadebiutowała także rolą w serialu kryminalnym „Glina”, wcielając się w rolę Julii Gajewskiej. Aktorka znana jest także z takich filmów jak „Generał Nil”, „Śluby Panieńskie” oraz „Dlaczego Nie!”. W 2004 roku aktorka  otrzymała nagrodę za Najlepszy Debiut Aktorski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za rolę Marioli Szymańskiej w filmie „Your name is Justine”. Za tę kreację rolę Anna Cieślak została doceniona jeszcze kilkukrotnie, w tym m.in. w Belgii – na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Mons oraz W 2005 roku, kiedy to otrzymała Nagrodę Prezydenta Gdyni w kategorii Najlepszy Debiut na FPFF.

Anna Cieślak – rodzice i życie prywatne

Aktorka urodziła się 17 września 1980 roku w Szczecinie, gdzie się wychowała. Jest absolwentką VI Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie. Choć jej rodzice nie są związani z teatrem i filmem, zapewniali jej wsparcie, gdy Anna zdecydowała się na studia aktorskie. Aktorka była w przeszłości związana z aktorem Przemysławem Wyszyńskim oraz muzykiem Czesławem Mozilem. Od 2021 roku jest żoną Edwarda Miszczaka, z którym powiedziała sobie „tak” w jednym z krakowskich kościołów. Para nie posiada dzieci, ale nie wyklucza posiadania potomstwa w przyszłości.

Fot. Główne: Zrzut ekranu z YouTube „Anna Cieślak: „Cieszę się, że mam przy boku mojego kochanego męża” | Playerlove” (TVN Series)Zobacz także:
Archiwum: styczeń 2023

Popularne wpisy: