Maria Dębska – rodzice. Kim są mama i ojciec Marii Dębskiej?

Aleksandra Nabierzyńska

Maria Dębka – rodzice. Kim są i po kim aktorka odziedziczyła talent? Choć w Internecie nie znajdziemy zbyt wielu informacji na temat jej ojca, wiemy, że od strony matki aktorka pochodzi z rodziny o filmowych tradycjach. Jest nią reżyserka Kinga Dębska.

Maria Dębska – rodzice

Maria Dębska jest córką reżyserki Kingi Dębskiej. O ojcu aktorki wiadomo znacznie mniej. Jak przyznaje sama aktorka, miała szczęśliwe dzieciństwo, ale od najmłodszych lat musiała być samodzielna. Jak relacje z rodzicami wpłynęły na jej karierę i rozwój jako aktorki?

Kinga Dębska – kim jest mama Marii Dębskiej?

Matka Marii Dębskiej to Kinga Dębska, absolwentka kulturoznawstwa na Wydziale Orientalistycznym UW (1996), Camerimage Film School w Toruniu (2001) oraz reżyserii w FAMU w Pradze (2007). Reżyserka jest laureatką licznych nagród festiwalowy m.in. za filmy Hel, Aktorka oraz Józek i jego dzieci. Największy sukces komercyjny i artystyczny przyniósł jej film Moje córki Krowy, za który otrzymała Nagrodę Dziennikarzy oraz Nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Tytuł wyróżniono także dwoma Orłami. Reżyserka przyszła na świat 4 września 1969 roku w Białymstoku. Córkę Marię urodziła w 1991 roku, w wieku 32 lat.

Kim jest ojciec Marii Dębskiej?

O ojcu Marii Dębskiej próżno szukać informacji w mediach. Sama aktorka wspomniała o nim tylko raz, w ramach wywiadu udzielanego w 2001 roku dla magazynu PANI: „Dla mnie patchwork był rzeczą znaną, bo odkąd pamiętam, tata miał już drugą żonę, mama wyszła za mąż, gdy miałam 16 lat. Miałam szczęśliwych i żyjących w zgodzie ze sobą rodziców”. Po rozwodzie rodziców aktorka wraz z matką zamieszkały u dziadków. Jak sama przyznaje, ten etap również miał duży wpływ na jej rozwój artystyczny. W domu dziadków w salonie tańczono m.in. do piosenek z Kabaretu Starszych Panów oraz Jerzego Połomskiego.

Marcin Bosak – ślub i małżeństwo Marii Dębskiej

Ze światem filmu związany jest także były mąż aktorki, Marcin Bosak. Aktorzy byli ze sobą w związku małżeńskim w latach 2020-2022. W marcu 2022 para wzięła rozwód bez informowania mediów na temat jego przyczyny.

Maria Dębska  – rodzice i kariera

Maria Dębska jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Na profesjonalnej scenie teatralnej debiutowała w spektaklu Ripley pod ziemią Radosława Rychcika. Aktorka Wystąpiła m.in. w filmach Zabawa, zabawa,Cicha noc iMoje córki krowy. Maria jest laureatką nagrody Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za pierwszoplanową rolę kobiecą w filmie biograficznym o Kalinie Jędrusik –Bo we mnie jest seks. Jak sama przyznaje, na każdy etapie kariery, rodzice byli dla niej dużym wsparciem.

Fot. Główne: Zuzanna Szamocka via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: styczeń 2023

Popularne wpisy: