Giroud – pochodzenie, korzenie, rodzinna miejscowość

Michał Wójtowicz

Fani piłki nożnej doskonale wiedzą, kim jest Oliver Giroud. Pochodzenie to temat, który przyciąga uwagę wielu fanów. Ciekawi cię, gdzie się urodził ten utalentowany francuski napastnik i jakie ma korzenie? Czytaj dalej, bo to jest artykuł właśnie dla Ciebie!

giroud pochodzenie

Reprezentacja Francji w piłce nożnej słynie z tego, że łączy przedstawicieli wielu kultur i grup etnicznych. Nie inaczej jest w przypadku Oliviera Giroud – pochodzenie zawodnika łączy dwa kręgi europejskie. Oba znane są z zamiłowania do futbolu, ale to nie geny zdecydowały o sukcesach łowcy bramek. Jego kariera, choć pełna sukcesów, nie jest jednak tym, co chcemy dziś przedstawić. To, co nas interesuje, to jego korzenie.

Skąd pochodzi Olivier Giroud?

Olivier Giroud pochodzi z francuskiego miasta Chambéry, położonego w regionie Owernia-Rodan-Alpy, w departamencie Sabaudia. Urodził się 30 września 1986 roku w miejscu o niesamowitym uroku. To wschodnia część Francji, niedaleko (ok. 100 km na zachód) od trójstyku granic z Włochami i Szwajcarią.

Otoczone górami Chambéry, z jeziorem Bourget w tle, jest prawdziwym klejnotem w koronie Francji. To tutaj Olivier Giroud stawiał swoje pierwsze kroki w piłce nożnej. Miejsce z pewnością kształtowało także jego osobowość.

https://www.pinterest.com/pin/1071856780113594626/

Olivier Giroud – pochodzenie, rodzice. Korzenie piłkarza

Olivier Giroud jest synem Denisa Giroud i Viviane Arnaud-Goddet. Pochodzi z rodziny o wielokulturowych korzeniach, co jest wyjątkowo interesujące. U obojga rodziców połączyły się wpływy francuskie i włoskie. Kim byli dziadkowie Oliviera Giroud? Pochodzenie rozłożyło się w ciekawy sposób.

Dziadkowie Olivier’a to Henri Giroud i Jean Arnaud-Goddet. Obydwaj są Francuzami, co zdecydowanie umacnia francuską stronę w korzeniach naszego piłkarza. Z drugiej strony, Olivier ma dwie włoskie babcie, Yvonne Avogrado i Antonia Gaiatto. Włoskie korzenie Giroud są równie silne jak francuskie, co dodaje mu niepowtarzalnego, wielokulturowego charakteru.

Z czego znany jest Olivier Giroud?

Pochodzenia dla wielu fanów piłki nożnej ma drugorzędne znaczenie. Liczą się umiejętności i zaangażowanie, a to nazwisko jest synonimem klasy, skuteczności i profesjonalizmu. Olivier Giroud znany jest przede wszystkim z gry we francuskiej reprezentacji narodowej, z którą zdobył złoty medal Mistrzostw Świata 2018 oraz srebrny medale Mistrzostw Świata 2022 oraz Mistrzostw Europy 2016. Nie można także pominąć jego udziału w Mistrzostwach Europy 2012 i 2020 oraz Mistrzostwach Świata 2014.

Jego kariera klubowa również nie pozostaje w tyle. Od 2021 roku Giroud gra we włoskim klubie AC Milan, jednym z najsłynniejszych i najbardziej utytułowanych zespołów w Serie A. Wcześniej, w swojej karierze reprezentował barwy takich klubów jak Arsenal czy Chelsea, osiągając z nimi wiele sukcesów.

Fot. Антон Зайцев for soccer.ru via Wikipedia, CC BY-SA 3.0Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: