Rihanna – pochodzenie. Poznaj korzenie gwiazdy muzyki pop

Aleksandra Nabierzyńska

Rihanna – pochodzenie to temat, który zasługuje na bliższe przyjrzenie się. Kto by przypuszczał, że z małego kraju na Morzu Karaibskim pochodzi jedna z największych gwiazd muzyki na świecie? Zapraszamy do lektury!

rihanna pochodzenie

Rihanna – pochodzenie z Barbadosu

Rihanna – pochodzenie tej artystki jest ściśle związane z egzotyczną wyspą Barbados. Ta perła Karaibów była miejscem, gdzie młoda Rihanna dorastała i zaczynała swoją muzyczną karierę. Wychowała się w niewielkiej parafii Saint Michael na Barbadosie, z dala od światowego zgiełku.

Rodzina Rihanny ma korzenie w Irlandii oraz w Gujanie, co wpłynęło na jej unikalną osobowość i talent. Jej ojciec, Ronald Fenty, jest pochodzenia barbadosko-irlandzkiego, natomiast matka, Monica Braithwaite, ma korzenie afro-gujańskie.

Rihanna – pochodzenie a kariera muzyczna

Rihanna – pochodzenie z małego karaibskiego kraju nie przeszkodziło jej w zdobyciu świata muzyki. Jej kariera zaczęła się, gdy miała zaledwie 16 lat. Wówczas to została odkryta przez amerykańskiego producenta muzycznego Evana Rogersa podczas jego wizyty na Barbados. To stało się przepustką młodej Rihanny do świata wielkich artystów. Do dziś ma ona wiele milionów fanów na całym świecie!

Fot. Główne: Danilo Lauria via Wikipedia, CC BY-SA 3.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: