Selena Gomez – pochodzenie młodej artystki

Aleksandra Nabierzyńska

Kim jest Selena Gomez? Pochodzenie aktorki i piosenkarki może intrygować. Chcesz wiedzieć, skąd pochodzi i kim są jej rodzice? Poznaj prawdę o życiu utalentowanej gwiazdy kina i estrady!

selena gomez pochodzenie

Selena Gomez – pochodzenie i rodzina

Selena Gomez urodziła się w Stanach Zjednoczonych, w Teksasie. Na świat przyszła w 1992 roku. Jej zaskakująca, nietuzinkowa uroda zachwyca fanów. Zarówno naturalne piękno, talent, jak i zainteresowanie grą aktorską zawdzięcza rodzicom, a szczególnie matce. Jakie jest pochodzenie Seleny Gomez? Ojciec jest Meksykaninem, matka ma korzenie włoskie. Selena była początkowo wychowywana przez dziadków, ponieważ matka urodziła ją w wieku 16 lat. Rodzice przyszłej artystki rozwiedli się, a młoda Gomez pozostała z matką. Selena ma przyrodnie rodzeństwo zarówno ze strony matki, jak i ojca.

W dzieciństwie Selena podglądała matkę przygotowującą się do występów teatralnych, co obudziło w niej zainteresowanie zawodem. Swoją karierę rozpoczęła już w wieku 7 lat. W 2004 roku została odkryta przez Disney Channel, co otworzyło przed nią nowe możliwości. 

Selena Gomez – pochodzenie ma znaczenie

Artystka otrzymała imię po  jednej z największych wokalistek muzyki tejano (połączenie tradycyjnej meksykańskiej muzyki z elementami popu, rocka, country) na świecie i wychowywała się u boku matki będącej artystką teatralną. Życie w takim środowisku musiało zaowocować zamiłowaniem do sztuki.

Selena Gomez, pochodzenia meksykańsko-włoskiego, jest nie tylko aktorką, ale również piosenkarką. Mimo kariery nie zapomina o innych i chętnie poświęca się działalności dobroczynnej. W 2008 roku otrzymała honorowy tytuł ambasadora dobrej woli UNICEF. Selena Gomez okrzyknięta została idolką nastolatek.  

Fot. główna: Anthony Quintano via Wikipedia, CC BY 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: