Matty Cash – rodzice. Kim są mama i tata piłkarza reprezentacji Polski?

Aleksandra Nabierzyńska

Prawdziwym objawieniem Polskiej reprezentacji jest Matty Cash. Rodzice odegrali olbrzymią rolę w możliwości włączenia młodego piłkarza do drużyny narodowej. Jego obco brzmiące imię i nazwisko rodzi pytania o pochodzenie. Kim są matka i ojciec młodego sportowca. 

Matty Cash – rodzice

Matty Cash dał się poznać jako piłkarz w reprezentacji Polski. Obrońca Aston Villi polski paszport zawdzięcza matce, podczas gdy jego ojciec, Stuard Cash, zaszczepił w nim pasję do piłki nożnej. Co wiadomo o rodzicach Mattiego Casha? Przedstawiamy kluczowe informacje.

Matty Cash – rodzice. Kim jest mama piłkarza?

Matką Matty’ego Casha jest Barbara Cash. Jej panieńskie nazwisko brzmi Tomaszewska i to właśnie po niej młody sportowiec ma polskie korzenie. Mama Matty’ego Casha jest córką emigrantów, którzy osiedli w Wielkiej Brytanii po II wojnie światowej. Dziadek piłkarza Ryszard pochodził ze Stanisławowa, podczas gdy jego babka Janina, przed wojną mieszkała w Barańsku w województwie podlaskim. Dziadkowie poznali się już po wojnie w Anglii. W 1967 roku urodziła się ich córka Barbara, matka Matty’ego Casha.

Matty Cash – ojciec. Kim jest tata reprezentanta Polski?

O ile polskie obywatelstwo Matty Cash odziedziczył po matce Barbarze, tak talent i rozpoczęcie kariery sportowej to w dużej mierze zasługa jego ojca – Stuard’a Cash’a. Urodzony w 1965 roku Brytyjczyk również miał okazję występować na piłkarskich boiskach w Anglii. W czasie swojej kariery zwuązany był z takimi klubami jak Nottingham Forrest, Wycombe Wanderers, Stevenage, czy Chesterfield, gdzie grał na pozycji lewego obrońcy. Swoją karierę piłkarską zakończył w 2000 roku

Czy Matty Cash ma polskie obywatelstwo?

We wrześniu 2021 roku Matthew Cash złożył na podstawie polskiego pochodzenia wniosek o potwierdzenie polskiego, co nastąpiło 26 października 2001 roku, dzięki czemu mógł oficjalnie rozpocząć grę w reprezentacji Polski.

Matty Cash – rodzice i ich wkład w karierę sportową

Polskie pochodzenie ze strony matki i zamiłowanie oraz talent do piłki nożnej po ojcu sprawiły, że Matty Cash mógł stać się członkiem polskiej reprezentacji narodowej.

Fot. Główne: Nottingham Forest F.C. – Nottingham Forest F.C. via Wikipedia, CC0Zobacz także:
Archiwum: styczeń 2023

Popularne wpisy: