Matty Cash – pochodzenie. Z Polski, ale nie do końca

Kaja Nowacka

Matty Cash – pochodzenie, które może cię zaskoczyć. Jego imię i nazwisko mówią wprost, że nie do końca pochodzi on z Polski! Zatem skąd jest ten zdolny sportowiec?

matty cash pochodzenie

Pochodzenie Matty’ego Casha – kraj herbaty i pierogów

Matty Cash – pochodzenie tego piłkarza jest niemniej ekscytujące niż jego sportowe osiągnięcia. Urodzony w Slough, w rodzinie o silnych polskich korzeniach, Cash wyrastał w angielsko-polskiej kulturze. Jego matka, Barbara, jest córką polskich emigrantów, co czyni go wnukiem Ryszarda i Janiny Tomaszewskich z Polski.

Urodzony 7 sierpnia 1997 roku w Slough jest synem angielskiego piłkarza Stuarta Casha i Barbary Tomaszewskiej, córki polskich emigrantów. Jego dziadek, Ryszard Tomaszewski, w 1940 roku został deportowany z Polski na Syberię, a następnie wyemigrował do Wielkiej Brytanii. W 1974 roku dziadkowie Casha otrzymali brytyjskie obywatelstwo.

Matty Cash – obywatelstwo i oficjalne reprezentowanie Polski

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o Mattym Cashu? Pochodzenie, które nierozerwalnie wiąże go z Polską, stało się oficjalne w październiku 2021 roku, kiedy to potwierdzono jego polskie obywatelstwo. Ten znakomity piłkarz zdecydował się na ten krok, dzięki któremu mógł reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata w 2022 roku.

Fot. Nottingham Forest F.C. via Wikipedia, Public DomainZobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: