Mamed Khalidov – pochodzenie i droga do mistrzostwa KSW

Kaja Nowacka

Mamed Khalidov – pochodzenie tego znakomitego zawodnika MMA może niektórych zaskoczyć. Jego droga do sławy jest pełna pasji, determinacji i niepowstrzymanej chęci zwyciężania. Zajrzyjmy w głąb tej fascynującej historii.

mamed khalidov pochodzenie

Mamed Khalidov – pochodzenie i wczesne lata

Urodzony 17 lipca 1980 roku w Groznym Mamed Khalidov to człowiek, który zasłynął jako jeden z najważniejszych zawodników MMA w Polsce. Ma czeczeńskie korzenie. Jego młodość była naznaczona trudnościami wojny czeczeńskiej, co zmusiło go do opuszczenia ojczyzny.

Droga do Polski

W 1997 roku Mamed Khalidov wraz z grupą rodaków przybył do Polski. Rozpoczął naukę języka polskiego we Wrocławiu, a następnie kontynuował edukację w Olsztynie, gdzie ukończył Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. W 2010 roku otrzymał polskie obywatelstwo.

Początki w sztukach walki

Mamed Khalidov – pochodzenie z Groznego było kluczowe dla jego wczesnych doświadczeń ze sztukami walki. Zaczął trenować karate w wieku 13 lat, a po przeprowadzce do Polski rozszerzył swoje umiejętności o taekwondo, zapasy i boks.

Kariera MMA – początki w KSW

Khalidov rozpoczął swoją profesjonalną karierę w MMA w 2004 roku. Po zdobyciu międzynarodowego mistrzostwa Polski w MMA w kategoriach do 85 i 90 kg, związał się z organizacją KSW. W 2008 roku podpisał kontrakt z amerykańską organizacją EliteXC, jednak po ich zawieszeniu działalności, powrócił do KSW, gdzie zaczęła się jego prawdziwa droga do mistrzostwa.

Fot. główna: Artur Andrzej via Wikipedia, CC BY-SA 3.0Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: