Theo Hernandez – pochodzenie zawodnika AC Milan

Michał Wójtowicz

Jakie korzenie ma Theo Hernandez? Pochodzenie gracza nie jest tajemnicą ani zagadką. Każdy fan zawodnika AC Milan, czy miłośnik futbolu może lepiej poznać Theo. Sprawdź, co warto wiedzieć o rodowodzie Hernandeza!

theo hernandez pochodzenie

Pochodzenie Theo Hernandeza

Theo Bernard François Hernandez urodził się w Marsylii w 1997 roku. Matką francuskiego zawodnika jest Laurence Py Revolte, a ojcem  Jean-François Hernandez. Theo ma również brata, Lucasa, z którym od samego początku był bardzo mocno związany. Przyszły piłkarz urodził się w zamożnej rodzinie, jego ojciec był w tym czasie znanym piłkarzem Atletico Madryt, matka również zajmowała się sportem. 

Małżeństwo Hernandez rozpadło się, a chłopcy pozostali przy matce, która porzuciła sport, by skupić się na wychowaniu synów. Choć Theo urodził się we Francji, w jego żyłach płynie hiszpańska krew. Prawdopodobnie ród piłkarza wywodzi się od hiszpańskich Basków. Piłkarz podkreślał, że on i brat lepiej mówią po hiszpańsku, jednak bardzo kochają swoją ojczyznę, Francję.

Theo Hernandez – pochodzenie i kariera

Pochodzenie Theo Hernandeza z całą pewnością zaważyło w pewien sposób na wyborze ścieżki życiowej.  Laurence Py zajmująca się wychowaniem synów, zapisała ich do szkółki piłkarskiej. Swoją karierę Theo rozpoczął w Atletico Madryt, następnie trafił do Realu Madryt. Ostatecznie zakotwiczył we włoskim Milanie. Przeprowadzka do Włoch okazała się trafną decyzją. Theo jest też regularnie powoływany do reprezentacji Francji. 

Jak podkreśla sam piłkarz, wszystko, co osiągnął, zawdzięcza swojej mamie, bratu oraz dziadkom ze strony matki. Ojciec nie uczestniczył w wychowywaniu synów i nie wspierał ich w dążeniu na szczyt.

Fot. główna: Werner100359 via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: