Karim Benzema – pochodzenie, droga do sukcesu i życie poza boiskiem

Kaja Nowacka

Karim Benzema – pochodzenie to temat, który zawsze wydawał się fascynujący dla fanów futbolu na całym świecie. Jak znany piłkarz Realu Madryt zyskał międzynarodową sławę i skąd właściwie pochodzi? Odkryjmy to razem.

karim benzema pochodzenie

Karim Benzema – pochodzenie i wczesne lata

Benzema, znany na całym świecie dzięki swojemu talentowi piłkarskiemu, urodził się 19 grudnia 1987 roku w Lyonie. Pochodzi z rodziny algierskiej, która zamieszkała we Francji. Jego rodzice pochodzą z Kabylii, północnej części Algierii. Jego ojciec, Hafid, pracował w merostwie, a matka, Malika, była przedszkolanką. 

Pierwsze kroki w piłce nożnej

Karim Benzema – pochodzenie to jedno, ale początki jego kariery piłkarskiej to coś równie fascynującego. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w AS Bron Villeurbanne, potem w Bron Terraillon, zanim w wieku 9 lat zaimponował skautom Olympique Lyon. W 1997 roku, będąc częścią drużyny juniorów, triumfował w rozgrywkach o Puchar Francji. 

Kariera w Olympique Lyon i przejście do Realu Madryt

Najważniejszym etapem w karierze Benzemy, poza grą dla Realu Madryt, były lata spędzone w Olympique Lyon. Debiutował w pierwszej drużynie w 2005 roku i od tego czasu stał się kluczowym zawodnikiem. W 2009 roku, po 112 występach i 43 golach dla Lyonu, przeszedł za 35 milionów euro do Realu Madryt. 

Fot. Główne: Real Madrid via Wikipedia, CC BY 3.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: