Griezmann – pochodzenie gwiazdy boiska bez tajemnic!

Kaja Nowacka

Griezmann – pochodzenie tej znanej gwiazdy piłki nożnej może być dla ciebie niespodzianką. Antoine Griezmann nie jest typowym Francuzem.

griezmann pochodzenie

Skąd pochodzi Griezmann?

Zastanawiałeś się kiedyś, skąd pochodzi Antoine Griezmann? Ta gwiazda światowej piłki nożnej urodziła się 21 marca 1991 roku w Mâcon, we Francji, ale jego korzenie sięgają głębiej i dalej. 

Pochodzenie Griezmanna jest niemiecko-portugalskie, co skutkuje jego charakterystyczną urodą.

Griezmann – droga do sławy

Młody Griezmann szybko przyciągnął uwagę Realu Sociedad, hiszpańskiego klubu, kiedy brał udział w testach w Montpellier HSC w 2005 roku. Następnie Antoine przeniósł się do San Sebastián, gdzie przez kolejne lata kształcił się w młodzieżowych zespołach Realu.

Latem 2009 roku Griezmann dołączył do pierwszej drużyny Realu Sociedad, co stanowiło przełomowy moment w jego karierze. Właśnie tam, w Segunda División, zadebiutował w meczu z Realem Murcia. Wkrótce po debiucie Griezmann pomógł Realowi awansować do Primera División, zdobywając mistrzostwo Segunda División.

29 lipca 2014 roku Antoine Griezmann dołączył do Atlético Madryt, podpisując sześcioletni kontrakt. Początkowo, po swoim przenosinach do Atlético, Griezmann wzbudził zainteresowanie po strzeleniu swojego pierwszego gola dla klubu podczas meczu Ligi Mistrzów UEFA przeciwko Olympiakosowi.

Fot. DSanchez17 via Wikipedia, CC BY 2.0Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: