Jolanta Pieńkowska – pochodzenie i kariera znanej dziennikarki

Michał Wójtowicz

Jolanta Pieńkowska – pochodzenie tej znanej prezenterki jest dla wielu tajemnicą. Chociaż jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiego dziennikarstwa, jej prywatne życie to pilnie strzeżona tajemnica. Czy chcesz dowiedzieć się więcej?

jolanta pieńkowska pochodzenie

Jolanta Pieńkowska – pochodzenie i wczesne lata życia

Jolanta Pieńkowska – pochodzenie tej urodzonej w 1964 roku w Warszawie dziennikarki zaskoczy niejednego fana!

Ukończyła XXV Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego, a potem podjęła studia na Wydziale Aktorskim PWST. Przed przejściem do mediów pracowała, co może zaskakiwać, jako stewardesa amerykańskich linii lotniczych.

Początki kariery Jolanty Pieńkowskiej 

Pierwsze kroki w mediach Jolanta Pieńkowska stawiała w Telewizji Polskiej. Od 1990 do 2004 roku była jednym z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Wiadomości TVP1. Tworzyła też programy publicystyczne takie jak „W centrum uwagi” i „Monitor Wiadomości”. W tym czasie nie ograniczała się jednak tylko do telewizji – prowadziła również „Salon polityczny” w radiowej Trójce.

Jolanta Pieńkowska – pochodzenie i przełom w karierze 

Przełomem w karierze Jolanty Pieńkowskiej był rok 2006, kiedy to dołączyła do Grupy TVN. Szybko stała się jedną z twarzy Dzień dobry TVN, a także prowadziła programy na TVN Style. Obecnie jest gospodynią „Faktów po południu” w TVN24.

Fot. Główne: Marlena Bielińska via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: