Dorota Wellman – pochodzenie, droga kariery i sukces w mediach

Aleksandra Nabierzyńska

Dorota Wellman – pochodzenie tej znanej dziennikarki może być dla wielu zaskoczeniem. Dzisiaj zapraszamy do odkrywania jej niezwykłej drogi kariery, która doprowadziła ją do pozycji jednej z najbardziej cenionych osób w mediach.

Dorota Wellman pochodzenie

Pochodzenie Doroty Wellman oraz jej edukacja

Dorota Wellman, którą znamy jako znaną i cenioną prezenterkę, dziennikarkę oraz producentkę programów radiowych i telewizyjnych, to Warszawianka z urodzenia. Jak wyglądała droga Doroty do miejsca, w którym jest dzisiaj? 

Początki tej drogi zaczynają się w Drugim Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Batorego, a potem na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie studiowała filologię polską i historię sztuki.

Pierwsze kroki w mediach

Rozpoczęcie kariery Doroty Wellman – pochodzenie w mediach sięga czasów Radia „Solidarność”. Swoje umiejętności rozwijała w Radiu Eska, gdzie pełniła funkcję dyrektorki programowej. To tam miała okazję prowadzić własne programy, takie jak „Fotel” w Nowej Telewizji Warszawa czy audycję „Bulion” w Radiu Zet. W latach 2005–2006 mogliśmy słuchać jej w popołudniowej audycji radia Tok FM „TOK o’clock”.

Dorota Wellman – kariera w telewizji

Karierę telewizyjną Dorota Wellman rozpoczęła w Polsacie, gdzie była gospodynią talk-show „Szpila”. Później zasiliła szeregi TVP1, gdzie współtworzyła m.in. programy: „Goniec”, „Tylko w Jedynce” oraz „Bohaterowie, skandaliści i inni”. Na przełomie lat 2002–2007 mogliśmy ją oglądać w duecie z Marcinem Prokopem w porannym programie TVP2 „Pytanie na śniadanie”. 

W 2007 roku razem z Marcinem Prokopem przeszła do TVN. Tam prowadziła poranny program „Dzień dobry TVN” oraz program edukacyjno-rozrywkowy „Clever – widzisz i wiesz”.

Fot. główna: Ralf Lotys (Sicherlich) via Wikipedia, CC BY 4.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: