Dorota Wellman ma raka? Dziennikarka zmaga się z przewlekłą chorobą

Kaja Nowacka

Dorota Wellman ma raka? Zaniepokojeni widzowie w końcu dowiedzą się, co kryje się za nieobecnościami dziennikarki. W artykule przedstawiamy całą prawdę o stanie zdrowia tej lubianej osobowości telewizyjnej.

dorota wellman ma raka

Kiedy ktoś tak charyzmatyczny jak Dorota Wellman znika z ekranu telewizyjnego, to oczywiście budzi to ogromne emocje. Znana z bezpośredniości i dystansu, tym razem postanowiła się otworzyć i opowiedzieć o walce z bardzo powszechną, ale jednocześnie ciężką dolegliwością. Raz na zawsze rozprawiamy się z domysłami i jednocześnie odpowiadamy na pytanie czy Dorota Wellman ma raka.

Dorota Wellman ma raka? Oto prawda!

Należysz do osób, które zastanawiały się, się czy Dorota Wellman ma raka? Na szczęście dziennikarka nie zmaga się z tą chorobą, ale jej nieobecności w mediach wynikają z innego powodu. Dziennikarka od lat cierpi na ciężkie bóle migrenowe. Jak sama wyznaje: „Odcina z życia, tracę wzrok, nie mogę mówić”. To schorzenie jest dla niej trudne do zniesienia, a bóle tak intensywne, że czasem z tego powodu ląduje w szpitalu.

Choroba Doroty Wellman, która rujnuje życie

Migrena, z którą Dorota musi sobie radzić, jest chorobą przewlekłą. Choroba Doroty Wellman mocno wpływa na codzienne funkcjonowanie. Zdarza się, że dziennikarka nie jest w stanie przyjść do pracy z powodu ataków migreny, które mogą ją „wyciąć” na dłużej. Jest to na tyle poważne, że Dorota przyznaje, iż nie ma dla niej skutecznego lekarstwa.

Ciekawym aspektem w jej opowieści jest fakt, że menopauza, przez którą przeszła, miała wpływ na częstotliwość i intensywność ataków migreny. Dorota zauważa, że z wiekiem ataki stają się rzadsze. Niemniej gdy migrena ją dopada, ból jest tak silny, że normalne funkcjonowanie staje się niemożliwe.

Niebanalny charakter dziennikarki

Dorota Wellman to postać niezwykle kolorowa w świecie mediów. Jej poczucie humoru i otwartość na trudne tematy sprawiają, że jest niezwykle lubiana wśród widzów. Jej chęć dzielenia się swoim życiem i problemami zdrowotnymi z pewnością pomaga innym osobom w podobnej sytuacji znaleźć w sobie siłę do walki.

Fot. główna: Ralf Lotys (Sicherlich) via Wikipedia, CC BY 4.0Zobacz także:
Archiwum: październik 2023

Popularne wpisy: