Steve Wozniak – pochodzenie i fascynująca droga do sukcesu

Michał Wójtowicz

Steve Wozniak – pochodzenie tego genialnego umysłu to pewna tajemnica. Dowiedz się więcej o współzałożycielu jednej z największych marek świata!

steve wozniak pochodzenie

Steve Wozniak – pochodzenie i młodzieńcze lata legendy

Steve Wozniak – pochodzenie tego wybitnego inżyniera i współzałożyciela Apple ma swoje korzenie w amerykańskim San Jose, gdzie urodził się 11 sierpnia 1950 roku. Syn Margaret Elaine Kern i Jacoba Francisa „Jerry” Wozniaka, Steve wykazywał zainteresowanie technologią od najmłodszych lat. Swój pierwszy komputer zbudował w wieku zaledwie 14 lat!

Jego talent nie był ograniczony tylko do elektroniki. Wozniak był również znany ze swojego humoru i miłości do żartów, a także zaangażowania w różnego rodzaju psikusy. Jednym z nich było owijanie domów sąsiadów papierem toaletowym.

Znajomość z Jobsem i początki Apple

Wozniak, który w liceum zaczął tworzyć komputery, poznał Jobsa dzięki wspólnemu przyjacielowi. To spotkanie zapoczątkowało współpracę, która w końcu doprowadziła do powstania firmy Apple.

Droga Wozniaka do sukcesu z Apple

Przez wiele lat Wozniak pracował dla Hewlett-Packard, tworząc kalkulatory naukowe, zanim zdecydował się na stworzenie własnej elektroniki. W swoim przydomowym garażu skonstruował Apple I, pierwszy komputer osobisty dostępny w sprzedaży. To urządzenie, wraz z innymi wynalazkami, takimi jak blue box i Apple II, ugruntowało pozycję Wozniaka jako pioniera technologicznego.

Fot. Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: