Teresa Rosati – pochodzenie i skomplikowane losy

Kaja Nowacka

Jakie korzenie ma Teresa Rosati? Pochodzenie projektantki powinno zaintrygować zwłaszcza osoby zainteresowane światem mody. Dlaczego Rosati zajęła się projektowaniem ubrań i czy pochodzenie miało na to wpływ?

teresa rosati pochodzenie

Teresa Rosati – pochodzenie kreatorki mody

Pochodzenie Teresy Rosati zdecydowanie miało wpływ na jej losy. I zapewne w dużej mierze przyczyniło się do obrania takiej, a nie innej drogi życiowej. Rosati urodziła się w 1946 roku w Polsce. Ukończyła studia handlu zagranicznego na warszawskiej uczelni (SGPiS), marzyła, by pracować w zawodzie. Niestety musiała zrezygnować z kariery z powodów politycznych. Jej brat wyjechał z Polski, uciekając wraz ze swoją żoną pochodzenia żydowskiego. Problematyczne było także to, że matka Rosati urodziła się w Ameryce (przyjechała do Polski jako mała dziewczynka, jednak pozostała przy amerykańskim obywatelstwie).

Teresa musiała zweryfikować swoje zamiary, plany na przyszłość i znaleźć nowe zajęcie. Okazało się nim projektowanie ubrań. Rosati zajmuje się głównie projektowaniem sukien wieczorowych, koktajlowych i ślubnych. Jej kreacje zdobyły uznanie na świecie, głównie z powodu niebanalnych i odważnych krojów. Co ciekawe, swój pierwszy pokaz zorganizowała w 1998 roku, gdy miała 52 lata. 

Teresa Rosati  – pochodzenie, mąż, dzieci

Teresa Rosati przez długi czas po prostu towarzyszyła mężowi zajmującemu się polityką i wychowywała dzieci. Pochodzenie Teresy Rosati stanęło na drodze jej kariery, jednak kobieta nie poddała się i pozostała wierna swojej młodzieńczej pasji do szycia i tworzenia. Miłość do pięknych strojów i chęć znalezienia własnego miejsca na świecie doprowadziły ją na samą górę.

Fot. główna: Fashion Post via Wikipedia, CC BY 3.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: