Steve Jobs – majątek. Prawdziwe źródła fortuny ikony technologii

Michał Wójtowicz

Steve Jobs – majątek tego wizjonera do dziś fascynuje i intryguje. Jak człowiek, który nigdy nie robił tego dla pieniędzy, zdołał zgromadzić fortunę szacowaną na 10,2 miliarda dolarów? Wyjaśniamy sekrety jego finansowego sukcesu.

steve jobs majątek

Skąd pochodził majątek Steve’a Jobsa?

Majątek Steve’a Jobsa jest ściśle związany z powstaniem i rozwojem Apple. Jobs stworzył Apple w 1976 r. Razem ze Steve’em Wozniakiem. Jobs został jednak zmuszony do opuszczenia Apple w 1985 r. Zabrał wtedy ze sobą kilku pracowników i założył NeXT, kolejną firmę komputerową.

Jak duży jest majątek Steve’a Jobsa?

Już w wieku 23 lat, zaledwie dwa lata po założeniu Apple, Jobs dysponował majątkiem w wysokości miliona dolarów. Rok później ten wzrósł dziesięciokrotnie, a po 25. Roku życia Jobs miał na koncie już 250 milionów dolarów! Dzięki temu stał się jednym z najmłodszych ludzi na liście najbogatszych ludzi w Stanach Zjednoczonych.

Z czego jest znany Steve Jobs?

Steve Jobs to przede wszystkim współzałożyciel Apple, firmy, która zmieniła oblicze technologii. Swoją fortunę zawdzięczał sukcesowi komputerów osobistych Apple (zwłaszcza modelu Apple II), a także sukcesowi iPhone’a. Jego fortunę budowały akcje Apple.

Warto podkreślić, że Jobs rocznie zarabiał w Apple… jednego dolara! To chyba najlepsze potwierdzenie jego słów – „Nigdy nie zrobiłem tego dla pieniędzy”.

Fot. główna: Ben Stanfield via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: