Stefan Friedmann – pochodzenie nieodłącznie związane z kulturą

Aleksandra Nabierzyńska

Stefan Friedmann – pochodzenie tego legendarnego aktora, satyryka i prezentera telewizyjnego to prawdziwa podróż przez historię polskiego teatru i kina. Chcesz dowiedzieć się więcej?

stefan friedmann pochodzenie

Stefan Friedmann – pochodzenie aktora, który zdefiniował pokolenie

Stefan Friedmann – pochodzenie tego niezwykle wszechstronnego artysty jest głęboko zakorzenione w krajobrazie polskiej kultury.

Urodzony 2 września 1941 roku w Krakowie, Friedmann już od najmłodszych lat fascynował się aktorstwem. Jego ojciec, Marian Friedmann, również był aktorem, co tylko podkreśla artystyczne korzenie Stefana. 

Edukację zdobył w warszawskich szkołach, m.in. w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Reytana i XXXIV Liceum im. gen. Karola Świerczewskiego „Waltera”. 

Jednak prawdziwa droga do aktorstwa rozpoczęła się dla niego na deskach Teatru Nowego w Warszawie, gdzie wystąpił u boku ojca w spektaklu „Milionowe jajko”. To doświadczenie z pewnością miało wpływ na kształtowanie się jego artystycznego pochodzenia, które ostatecznie przyniosło mu wielką sławę na polskiej scenie teatralnej i filmowej.

Fot. Paweł Matyka via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: