Bogusław Mec – pochodzenie. Wszystko, co chcieliście wiedzieć!

Kaja Nowacka

Bogusław Mec – pochodzenie tej ikony polskiej muzyki zawsze było tematem wielu plotek. Gdzie urodził się ten wybitny artysta? Przenieśmy się w jego rodzinne strony, gdzie spędził dzieciństwo i młodość!

Bogusław Mec – pochodzenie. Skąd pochodzi ten wybitny artysta?

Co wiemy o Bogusławie Mecu? Pochodzenie artysty nie stanowi tajemnicy. Urodził się 21 stycznia 1947 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Choć całe swoje dorosłe życie spędził w Łodzi, to tomaszowskie korzenie zawsze były mu bliskie i miały wpływ na jego twórczość.

Kim był Bogusław Mec? Odkrycie legendy polskiej muzyki.

Bogusław Mec to postać, której nie trzeba przedstawiać miłośnikom polskiej muzyki. Jego głos, ciepły i lekko zachrypnięty, a także jego elegancja na scenie, z czarnym kapeluszem i garniturem, są niezapomniane. Choć był on nie tylko piosenkarzem, ale także artystą plastykiem i kompozytorem, to jednak to zaśpiewane utwory zapadły w serca słuchaczy najgłębiej.

Wśród nich znajduje się chociażby „Jej portret”, piosenka, która na zawsze będzie kojarzona z jego imieniem. Bogusław Mec to bez wątpienia jedna z najważniejszych postaci w historii polskiej muzyki, której wpływ odczuwalny jest do dnia dzisiejszego.

Odejście Bogusława Meca – kiedy zmarł muzyk?

Na początku lat 2000 artysta zachorował na białaczkę, z którą zmagał się aż do 2012 roku. Zmarł 11 marca w szpitalu w Zgierzu, został pochowany na łódzkim cmentarzu komunalnym Doły. Rok po śmierci został upamiętniony przez władze rodzinnego miasta. Jedna ze śródmiejskich ulic Tomaszowa Mazowieckiego została nazwana jego imieniem.Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: