Bogusław Leśnodorski – majątek 

Michał Wójtowicz

Kibice piłki nożnej (i nie tylko) interesują się tym, ile zarabia Bogusław Leśnodorski. Majątek byłego współwłaściciela i prezesa Legii Warszawa jednak nie został dokładniej prześwietlony przez media. Sprawdź, co mówiono i pisano o bogactwie kontrowersyjnego menadżera!

bogusław leśnodorski majątek

Majątek Bogusława Leśnodorskiego budzi równie duże zainteresowanie, co jego osoba. A jest figurą, która niezmiennie fascynuje, intryguje i przyciąga uwagę. Przez lata wypracował sobie pozycję, której wielu może tylko zazdrościć. Zaskakuje niekoniecznie swoim bogactwem materialnym, co wypowiedziami i różnorodnością działań biznesowych. Czytaj dalej, a dowiesz się więcej!

Skąd pochodzi majątek Bogusława Leśnodorskiego?

Jak duży jest majątek Bogusława Leśnodorskiego? Bogusław Leśnodorski, z wykształcenia prawnik, od początku swojej kariery zawodowej związany jest z kancelarią LSW – jest jej współzałożycielem i jednym z głównych wspólników. Firma ta zapewnia obsługę prawną podmiotom z wielu branż w biznesie. W taki sposób Leśnodorski pracował – włącznie z zasiadaniem w radach nadzorczych – dla rozmaitych firm. Przemysł ciężki i wydobywczy, budownictwo i nieruchomości, branża medialna i telekomunikacyjna – to tylko niektóre dziedziny, którymi zajmowali się jego klienci. Dla samego Leśnodorskiego było to źródło nie tylko doświadczenia, ale i dochodów.

Kariera w biznesie

Leśnodorski, będąc osobą o wielu talentach, przekształcił swoje umiejętności prawnicze w skuteczne strategie biznesowe. Na początku 2014 roku, wraz z Dariuszem Mioduskim, wykupił 100% udziałów w spółce Legia Warszawa S.A., stając się jej współwłaścicielem – 3 lata później odsprzedał swoją część za grube miliony. Majątek Bogusława Leśnodorskiego musi być więc spory. Wcześniej zasiadał w radach nadzorczych takich spółek jak:

  • Kompania Węglowa S.A.;
  • Stalexport S.A.;
  • Ferrum S.A. i wiele innych.

Bogusław Leśnodorski – majątek, zarobki, znane i szacunkowe sumy

Pomimo ogromnego zainteresowania mediów (wynikającego ze stanowiska w znanym klubie oraz barwnej osobowości i stylu wypowiedzi), nikt nie wziął pod lupę majątku Bogusława Leśnodorskiego. Nie ma żadnych szacunków czy choćby przybliżonej wartości całego bogactwa naszego bohatera. Brakuje też szczegółów o zarobkach. Co nie znaczy, że wszystko jest pilnie strzeżoną tajemnicą.

Wiemy, że Leśnodorski posiadał 20% udziałów w Legii Warszawa, za które otrzymał ok. 25 milionów złotych od Dariusza Mioduskiego. Podczas transakcji wspólnego zakupu klubu prawnik z LSW miał 20–40%, a Mioduski 60–80% – informacje prasowe z tego okresu nie są do końca zgodne. Wiadomo, że w 2017 r. Leśnodorski i Maciej Wandzel mieli po 20%, a Mioduski 60%. Za brakujące 40% miał zapłacić 50 mln zł.

Z czego znany jest Bogusław Leśnodorski?

Majątek Bogusława Leśnodorskiego stanowi wdzięczny temat do plotek i spekulacji, szczególnie wśród fanów Legii Warszawa. Leśnodorski zasłynął w mediach sportowych jako „wyluzowany prezes”, który otwarcie mówi to, co myśli. W czasie jego kadencji budżet klubu został zwiększony do 250 milionów złotych. W 2017 roku wykupił część udziałów w spółce Abstrachuje, a w 2020 roku został członkiem Rady Nadzorczej Motoru Lublin.

Fot. główna: zrzut ekranu z filmu „#NieKręćŻeWpłacisz: Leśnodorski i Smokowski!” via YouTube.com – Legia WarszawaZobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: