Władysław Grochowski – majątek. Co wiadomo o bogactwie prezesa Arche?

Michał Wójtowicz

Dla Władysława Grochowskiego majątek i jego pomnażanie nie są raczej głównymi wartościami. Chętnie dzieli się pieniędzmi z potrzebującymi, a na pierwszym miejscu stawia etos pracy. Sprawdź, na czym się dorobił!

władysław grochowski majątek

Zanim zgłębimy tajemnice majątku Władysława Grochowskiego, powiedzmy kilka słów o tym niezwykłym człowieku. Władysław jest cenionym polskim przedsiębiorcą, który w środowisku biznesowym zasłynął z podejmowania decyzji „pod prąd” i wbrew wielu przeciwnościom. Spokojnie można bezpiecznie przypuszczać, że jest multimilionerem. Jesteś ciekawy, jak to jest możliwe? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o źródłach jego bogactwa!

Skąd pochodzi majątek Władysława Grochowskiego?

Kariera Grochowskiego jako przedsiębiorcy rozpoczęła się w 1991 roku, kiedy z kapitałem założycielskim wynoszącym 100 tysięcy złotych otworzył firmę deweloperską Arche SA. Z czasem grupa zaczęła się rozrastać. Jak przystało na prawdziwego biznesmena, Władysław zainwestował w różne branże. Począwszy od budowy hoteli (w tym w odrestaurowanych zabytkach), poprzez rozwój nieruchomości (budynki mieszkalne, wynajem biur), aż po produkcję mebli i prowadzenie restauracji. 

Wszystkie te działania przyniosły mu nie tylko wielkie zyski, ale także zasłużoną reputację.

Warto dodać, że Władysław Grochowski wiele lat swojego życia poświęcił też pracy na własnym gospodarstwie rolnym. Był też dwukrotnie wójtem Trzebieszowa w województwie lubelskim. Zdobył cenne doświadczenia, które później wykorzystał w swoim biznesie. To wszystko przyczyniło się do jego obecnej pozycji i wpływa na materialne bogactwo.

Władysław Grochowski – majątek, zarobki, znane i szacunkowe sumy

Choć dokładna wartość majątku Władysława Grochowskiego jest tajemnicą, można z całą pewnością stwierdzić, że jest on multimilionerem. W samym 2019 roku, jego spółka Arche SA wygenerowała 100 milionów złotych zysku operacyjnego. Wprawdzie kolejne lata z powodu pandemii były dużo gorsze, ale finanse grupy mają się całkiem dobrze. Bez wątpienia bogactwo Grochowskiego jest efektem nie tylko jego ciężkiej pracy, ale również umiejętnych inwestycji.

Ponadto warto pamiętać, że Grochowski jest właścicielem i prezesem spółki, która zatrudnia ponad 800 osób. Posiada wiele różnych aktywów, takich jak hotele, restauracje, a nawet gospodarstwo hodujące daniele. W wywiadzie z 2019 roku żartobliwie stwierdził, że jego jedyny zarobek to 1700 zł emerytury za lata publicznej służby. Aczkolwiek na prawdziwą emeryturę się nie wybiera, bo nadal pełni funkcję prezesa zarządu Arche.

Z czego znany jest Władysław Grochowski?

Majątek Władysław Grochowskiego to dla niego w dużym stopniu narzędzie. Wraz z żoną Leną założył Fundację Leny Grochowskiej, która pomaga osobom niepełnosprawnym intelektualnie i repatriantom ze wschodu (Ukrainy, Kazachstanu) poprzez zapewnianie im mieszkania i pracy. Dużo mówi się także o odnawianiu zniszczonych, zabytkowych obiektów (nawet jeśli później służą do celów komercyjnych) jako wkładzie w ochronę dziedzictwa kulturowego.

Władysław Grochowski stał się również znany z deklaracji podczas kryzysu na granicy polsko-białoruskiej w 2022 roku, kiedy zaoferował pomoc migrantom. Ogłosił, że przyjmie pod swój dach (a raczej swoje dachy) 100 osób i da im pracę. Zachęcał też innych przedsiębiorców, by postępowali podobnie.

Fot. główna: Wikiwikiphoto via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: