Krzysztof Wellman – pochodzenie. Fotograf z duszą artysty

Michał Wójtowicz

Krzysztof Wellman – pochodzenie tego wybitnego artysty fotografika kryje niejedną tajemnicę. Odkryj jego niezwykłą historię.

Wellman – artysta z Warszawy. Niezwykłe pochodzenie

Krzysztof Wellman – pochodzenie tego znakomitego artysty fotografika, urodzonego 14 kwietnia 1958 roku, z pewnością cię zaskoczy. Związany z warszawskim środowiskiem fotograficznym Wellman od lat 80. XX wieku uwiecznia historię polskiego filmu, zarówno na planie filmowym, jak i poza nim. 

Zanim uzyskał tytuł artysty fotografika w 1984 roku, przyznany przez Departament Plastyki Ministerstwa Kultury i Sztuki, Wellman zdążył przyczynić się do wielu istotnych projektów filmowych. Współpracował z takimi reżyserami jak Robert Enrico, Feliks Falk, Krzysztof Kieślowski, Juliusz Machulski, Władysław Pasikowski, Radosław Piwowarski, Jerzy Sztwiertnia czy Krzysztof Zanussi. Fotografował też wiele znanych postaci ze świata filmu, w tym Rutgera Hauera, Sophie Marceau, Malcolma McDowella, Omara Shariffa czy Lamberta Wilsona.

Jest członkiem rzeczywistym Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Fotografików. Jego pochodzenie i droga do sukcesu to dowód na to, jak pasja i determinacja mogą prowadzić do wyjątkowych osiągnięć.Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: