Rodzice Krzysztofa Krawczyka – aktorzy i śpiewacy

Michał Wójtowicz

Rodzice Krzysztofa Krawczyka mieli ogromny wpływ na wybór ścieżki zawodowej swojego syna. Sami byli związani ze światem muzycznym niemal całe życie. Dowiedz się, kim byli i jaką odegrali rolę w jego życiu.

Rodzice Krzysztofa Krawczyka

Krzysztof Krawczyk był bardzo związany ze swoimi rodzicami. W udzielanych wywiadach często o nich wspominał i przytaczał zabawne anegdoty z ich życia. Rodzice Krzysztofa Krawczyka zawsze wspierali syna i wierzyli jego niepodważalnemu talentowi. Artysta często podkreślał, że dzięki nim zrobił wielką karierę muzyczną. Szczególnie blisko związany był ze swoim ojcem, z którego śmiercią nie pogodził się przez całe swoje życie.

Rodzice Krzysztofa Krawczyka – skąd pochodzili?

Jak mówił sam gwiazdor, jego rodzice pochodzili z wrogo do siebie nastawionych regionów Polski. Ojciec, January Krawczyk pochodził z Sosnowca. Z kolei mama, Lucyna Krawczyk z domu Drapała, pochodziła z Bielska-Białej. To jednak nie miało wpływu na ich uczucia i szczęście małżeńskie. Rodzice Krzysztofa Krawczyka poznali się w fabryce amunicji w czasie wojny, gdzie pracował ojciec artysty. Zarówno matka, jak i ojciec byli aktorami i śpiewakami operowymi. Ojciec był też dyrygentem, wypływał często w dalekie rejsy po Oceanie Atlantyckim, śpiewając jako refrenista.

Rodzice Krzysztofa Krawczyka – historia pełna miłości

Ojciec Krzysztofa występował regularnie na deskach Teatru Miejskiego w Katowicach. Rodzice Krzysztofa Krawczyka występowali też razem w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Tworzyli świetny duet, który cieszył się ogromną sympatią widzów. Pochwał nie szczędzili im także krytycy muzyczni. Para doczekała się syna 1946 roku. Rodzinną sielankę przerwała nagła śmierć Januarego Krawczyka 1964 roku. Artysta nie pogodził się z tym wydarzeniem do końca życia.

Krzysztof Krawczyk był jednym z najbardziej znanych artystów sceny muzycznej. Na przełomie lat 1963-1973 i 1976, śpiewał w zespole Trubadurzy. Od roku 1973 występował jako artysta solowy, wyróżniany nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Autor piosenek „Rysunek na szkle”, „Jak minął dzień” czy „Byle było tak”. Urodzony 8 września 1946 roku w Katowicach zmarł 5 kwietnia 2021 roku w Łodzi.

Fot. Główne: Januarybratek via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: grudzień 2022

Popularne wpisy: