Krzysztof Krawczyk – majątek. Co pozostawił po sobie król polskiej piosenki?

Kaja Nowacka

Majątek Krzysztofa Krawczyka od dłuższego czasu budzi ciekawość fanów i mediów. Zgromadzone przez lata działalności muzycznej dobra, a także kontrowersje dotyczące testamentu prowadzą do spekulacji i pytania: co dokładnie pozostało po tej legendzie sceny muzycznej?

krzysztof krawczyk majątek

O tym, jak ważną postacią był Krzysztof Krawczyk, nie trzeba nikogo przekonywać. Jego utwory stały się nieodłącznym elementem polskiej muzyki, a on sam zyskał miano króla piosenki. Jednak dwa lata po jego śmierci, coraz więcej mówi się o kwestiach majątku. Krzysztof Krawczyk pozostawił po sobie utwory muzyczne oraz dobra materialne. Co zatem otrzymała jego rodzina? A może jest coś, o czym nie wiemy?

Krzysztof Krawczyk – majątek z rodzinnym sporem w tle

Zgodnie z oficjalną wolą artysty cały majątek Krzysztofa Krawczyka przepisany został na jego żonę, Ewę Krawczyk. Wywołało to wiele kontrowersji, szczególnie że syn muzyka, Krzysztof Krawczyk junior, ujawnił istnienie drugiego testamentu, w którym miał być uwzględniony. Co więcej, Krzysztof junior twierdzi, że jego ojciec mógł nie być w pełni świadomy swoich czynów podczas sporządzania testamentu.

Spór o majątek Krzysztofa Krawczyka przeniósł się więc na sale sądowe. Opinia publiczna cały czas zachodzi w głowę czy wdowa oraz syn muzyka dojdą w końcu do porozumienia?

Krzysztof Krawczyk – król sceny, ale skromny w życiu prywatnym

Pomimo wieloletniej udanej kariery Krzysztof Krawczyk nie prowadził luksusowego trybu życia. Artysta, znany ze swojej hojności, często dzielił się tym, co miał, z bliskimi. Próby inwestycji okazały się niezbyt udane, a wpływy z praw autorskich nierzadko zasilały konto komornika. Sytuację majątkową poprawiła płyta, którą Krawczyk nagrał z Goranem Bregoviciem. Dzięki niemu artysta wrócił na muzyczne szczyty i został ponownie doceniony przez publiczność.

Jaka emerytura przypadła Krzysztofowi Krawczykowi?

Mimo ogromnej popularności emerytura Krzysztofa Krawczyka wynosiła jedynie 1700 zł, z czego połowę przekazywał synowi. Te informacje przekazał piosenkarz podczas wywiadu udzielonego w 2016 roku. Artysta był świadomy, że do końca życia musi liczyć się z każdym groszem.

W roku jego śmierci (2021) jeden z tabloidów wyliczył, że po waloryzacji na konto piosenkarza mogło trafiać około 2000 zł świadczenia emerytalnego.

Co odziedziczyła Ewa Krawczyk?

Jedną z najcenniejszych inwestycji Krzysztofa Krawczyka był dom w Grotnikach, zakupiony za zaledwie 15 tys. zł, a dziś warty nawet milion złotych! Ta posiadłość, wraz z prawem do 85% emerytury artysty, przeszła w ręce jego żony, Ewy Krawczyk. Do tego należy doliczyć również wpływy z praw do utworów Krawczyka.

Ostatecznie trzeba zaznaczyć, że pełny majątek Krzysztofa Krawczyka nie został ujawniony.

Fot. główna: Michał Kobyliński via Wikipedia, CC BY-SA 2.5Zobacz także:
Archiwum: sierpień 2023

Popularne wpisy: