Grażyna Adamus – pierwsza żona Krawczyka

Michał Wójtowicz

Grażyna Adamus, pierwsza żona Krawczyka. Jak wyglądał ich związek i dlaczego się zakończył? Opowiadamy historię Grażyny Adamus i Krzysztofa Krawczyka.

grażyna adamus pierwsza żona krawczyka

Grażyna Adamus, pierwsza żona Krawczyka poślubiła go z nadzieją, że stworzą szczęśliwy związek i założą rodzinę. Niestety nie doczekali się dzieci, a ich małżeństwo zakończyło się zdradą i rozwodem. Mimo tych bolesnych przeżyć była żona artysty dobrze go wspomina. 

Grażyna Adamus, pierwsza żona Krawczyka – jak zakończyła się ich historia miłosna?

Krzysztof Krawczyk poznał swoją pierwszą żonę w liceum wieczorowym. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Odkąd tylko się zobaczyli, wiedzieli, że coś ich połączy. Krzysztof odprowadzał ją do domu i nosił za nią teczkę.

Pobrali się w 1969 roku. Grażyna Adamus po ślubie przyjęła nazwisko męża — Krawczyk. Spędzali razem wiele czasu. W trasy koncertowe również wyruszali wspólnie.

Starali się o dziecko, niestety bezskutecznie. Grażyna miała trudności z zajściem w ciążę i z tego powodu przebywała w uzdrowiskach, gdzie odwiedzał ją mąż. Niestety małżeństwo rozpadło się z powodu niewierności Krzysztofa Krawczyka. Okazało się, że zostanie on ojcem. Matką dziecka miała być Halina Żytkowiak, wokalistka grupy Amazonki. To właśnie z jej powodu Krzysztof opuścił swoją pierwszą żonę i związał się z matką swojego jedynego syna.

Grażyna Adamus pierwsza żona Krawczyka ciepło wspomina artystę, mimo tego, że wiele przez niego wycierpiała. Nie usprawiedliwia jego zdrad, ale uważa, że był dobrym człowiekiem. Mimo rozstania Grażyna utrzymywała z byłym mężem serdeczne relacje.

Kolejne małżeństwa Krzysztofa Krawczyka

Artysta był żonaty trzy razy. Pierwsze małżeństwo trwało tylko cztery lata, kolejne małżeństwo Krawczyka z Żytkowiak rozpadło się po ich emigracji do USA. Wokalista dowiedział się od swojego syna o tym, że żona go zdradza. W USA Krzysztof poznał i poślubił Ewę Trelczyk. To właśnie Ewa towarzyszyła mu do końca życia. Pobrali się po trzech latach znajomości i byli razem przez ponad 30 lat. Dzięki niej zmienił swoje życie i rzucił nałogi. Jak mówił artysta, ta miłość uratowała mu życie, miłość jest darem, którego nie można zmarnować.

Fot. główne: Krzysztof Krawczyk. Autor: Areekw via Wikipedia, CC BY-SA 3.0Zobacz także:
Archiwum: luty 2023

Popularne wpisy: