Dorota Wellman, Krzysztof Wellman – kulisy niezwykłej miłości i związku

Kaja Nowacka

Dorota Wellman i Krzysztof Wellman to para, która od lat wzbudza zainteresowanie. Mimo że oboje są związani z mediami i światem sztuki, swoją miłość zachowują dla siebie. Jakie tajemnice kryją się za ich długoletnią relacją?

dorota wellman krzysztof wellman

Dorota, jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w polskiej telewizji, zawsze stawiała na dyskrecję w kwestiach prywatnych. Lecz co się dzieje, gdy światło kamer zgaśnie? Jakie historie kryją się za jej życiem z Krzysztofem, znanym fotografem? Oto jak wygląda małżeństwo Doroty Wellman i Krzysztofa Wellmana!

Dorota Wellman i Krzysztof Wellman. Jak zaczęła się ich historia?

Zanim stała się powszechnie rozpoznawalną postacią, jako Dorota Owczuk pracowała na planie filmowym. Tam właśnie spotkała Krzysztofa, którego życie w tym momencie było w przełomowym punkcie – przechodził rozwód. Ich relacja, choć na początku była oparta na rozmowach i przyjaźni, z czasem przerodziła się w coś jeszcze głębszego. Ślub Doroty Wellman i Krzysztofa Wellmana miał miejsce w październiku 1987 roku.

Krzysztof Wellman to fotograf z pasją

Przez lata mąż Doroty Wellman był obecny na wielu filmowych planach, dokumentując pracę za kulisami. Jego fotografie powstawały na planach takich hitów jak „Dziewczyny ze Lwowa” czy „Ranczo”. Lecz to nie wszystko, Krzysztof miał okazję fotografować gwiazdy światowego formatu, w tym Sophie Marceau czy Omara Sharifa. Dorota z dumą mówi o dokonaniach męża, podkreślając, że jej małżeństwo z tym uznanym fotografem to więcej niż zwykła relacja – to pełne zaufanie i podziw dla talentu drugiej osoby.

Dorota Wellman: pomiędzy kamerami a domowym zaciszem

Choć Dorota jest postacią doskonale wszystkim znaną, jej życie prywatne pozostaje owiane tajemnicą. Choć rzadko dzieli się z fanami fragmentami swojej codzienności, niekiedy zdradza, że podziwia męża za jego wytrwałość. W jednym z wywiadów żartobliwie przyznała, że życie z nią może przypominać mieszkanie z czarownicą. To świadczy o niesamowitym poczuciu humoru i dystansie do siebie, które pomaga im przetrwać wiele trudności.

Dorota Wellman i Krzysztof Wellman są rodzicami dorosłego już syna Jakuba.

Fot. główna: Ralf Lotys (Sicherlich) via Wikipedia, CC BY 4.0Zobacz także:
Archiwum: październik 2023

Popularne wpisy: