Janusz Gajos – pochodzenie i korzenie znanego aktora

Michał Wójtowicz

Janusz Gajos – pochodzenie tego wybitnego aktora jest prawdziwie polskie, z wieloma niespodziankami. Sprawdź nasz artykuł, aby dowiedzieć się więcej o jego historii i miejscu, z którego się wywodzi.

janusz gajos pochodzenie

Gdzie zaczynał Janusz Gajos? Pochodzenie aktora

Urodzony 23 września 1939 roku w Dąbrowie Górniczej Janusz Gajos to prawdziwy symbol polskiego kina. Gajos, którego rodzina przeniosła się do Będzina, gdy miał zaledwie jedenaście lat, odkrył swoją pasję do aktorstwa jeszcze jako chłopiec. 

Uczęszczał do III Liceum Ogólnokształcącego w Będzinie, gdzie zdał maturę w 1957 roku. Pierwsze kroki na drodze do aktorstwa stawiał pod okiem Jana Dormana w Teatrze Dzieci Zagłębia. 

Pomimo początkowych trudności z dostaniem się do Szkół Teatralnych w Łodzi i Krakowie, Gajos nigdy nie zrezygnował ze swojego marzenia o aktorstwie. Te doświadczenia w dużej mierze ukształtowały go jako aktora, jakiego znamy dzisiaj.

Janusz Gajos – początki kariery

Pochodzenie Janusza Gajosa przełożyło się na jego powiązania z Państwową Wyższą Szkołą Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi, którą ukończył. Pierwszym krokiem na drodze do sukcesu było wystąpienie w filmie Marii Kaniewskiej 'Panienka z okienka’ w 1964 roku. Znajomość Gajosa z profesją aktorską zaczęła się od Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Potem występował on w warszawskich teatrach.

Fot. główna: Fryta 73 via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: