Ed Sheeran – pochodzenie artysty jako klucz do jego twórczości

Michał Wójtowicz

Ed Sheeran – pochodzenie tego znanego artysty stanowi nieodłączny element jego muzyki i kariery. Tym razem zapraszamy do odkrycia nieznanych faktów z życia Eda, które ukształtowały go jako artystę, którym jest dziś.

ed sheeran pochodzenie

Pochodzenie Eda Sheerana – początki kariery

Ed Sheeran, znany na całym świecie jako utalentowany piosenkarz, autor tekstów, aktor i producent, urodził się 17 lutego 1991 roku w Halifaksie. Jest drugim synem Johna, wykładowcy i kustosza artystycznego, oraz Imogen, projektantki biżuterii. 

Dzieciństwo spędził w malowniczym Framlingham w Suffolk, a edukację kontynuował w prestiżowym liceum im. Thomasa Millsa.

Rodzinne korzenie i wpływ na twórczość

Pochodzenie Eda Sheerana jest wyjątkowe. Dziadkowie ze strony ojca byli Irlandczykami, a wpływ tej kultury jest zauważalny w twórczości Sheerana. Jako dziecko, często podróżował z rodzicami po Londynie, słuchając muzyki takich artystów jak Bob Dylan, Eric Clapton czy Van Morrison, którego album Irish Heartbeat był pierwszą płytą, jaką przesłuchał.

Rozkwit talentu Eda Sheerana

W wieku czterech lat Ed zaczął śpiewać w lokalnym kościelnym chórze, szybko nauczył się także grać na gitarze. Kluczowym momentem, który zainspirował go do tworzenia muzyki, był koncert Damiena Rice’a, na który poszedł z ojcem, mając jedenaście lat. Pisanie swoich pierwszych tekstów piosenek rozpoczął podczas nauki w Liceum.

Ed Sheeran – pochodzenie artysty a kariera

W wieku 16 lat Ed przeniósł się do Londynu, gdzie wydał swoje pierwsze EP-ki i rozpoczął drogę do muzycznej kariery. Wytrwałość przyniosła efekty, a w 2011 roku podpisał kontrakt z Asylum/Atlantic Records. To otworzyło mu drzwi do międzynarodowego sukcesu.

Fot. główna: Harald Krichel via Wikipedia, CC BY-SA 3.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: